מבזקים

איך בוחרים רשת צל?

רוצים לקחת את הגינה הפרטית צעד משמעותי אחד קדימה? יש לנו הצעה פשוטה שתרים לכם את יכולות הגינון ותעניק לכם את תואר הכבוד – ‘גנני על’ 🙂

רשת צל – איכות חיים לצמחים

לגידולי הקיץ, אין על המזג הישראלי… תמיד חם ותמיד יש שמש מעולה.

בקיץ שעבר פתחתי את תיבת הפניות בגינה שלי ולהפתעתי גיליתי שהעגבניות השאירו מכתב תלונה על כך שהשמש קשה להן.

באומרנו ‘גידולי קיץ’ הכוונה היא אכן לצמחים שבתנאי הקיץ ישגשגו, אך אין זה אומר שיותר מידי שמש לא תקשה עליהם. גם לגידולי הקיץ שלנו צריך לספק הגנה מפני השמש הישראלית החזקה.

רשת צל 40-50% תספק לצמחים שלנו את היכולת להשקיע את מרבית האנרגיה שלהם בצמיחה ובפירות במקום בהישרדות אל מול השמש הקופחת.

יתרונות בולטים בהוספת רשת צל לגינה

אחרי שהבנו שגם על גידולי הקיץ שלנו צריך להגן והבנו גם שרשת צל מהווה פתרון מוצלח ביותר, בואו נגלה מהם היתרונות הבולטים של רשת צל בגינה 😉

  • רשת צל מאריכה חיים – ברגע שמיקמנו רשת צל מעל גינת הירק שלנו, נתחיל לראות שגידולי החורף פתאום יכולים ‘למשוך’ ולשגשג גם אחרי שנגמר החורף. רשת צל פותחת לנו את האופציה לגדל צמחים גם אם זו לא בדיוק העונה שלהם.
  • עבודת גינון לא חייבת להיות קשה – ברגע שמיקמתם צל מעל הגינה שלכם, חוויית העבודה בגינה משתנה מקצה לקצה. פתאום כשלא חם כל כך, בירה קרה בזמן העבודה בגינה תהיה רעיון טוב שלא ישלח אתכם להיזרק במזגן אחרי חצי שעה של עבודה.
  • פחות אנרגיה על הישרדות – אם לצמחים שלנו אין את הצורך להתמודד עם כמה שעות של שמש חזקה במהלך היום, הם ישקיעו יותר אנרגיה בצמיחה ובפירות מאשר בהישרדות.
  • צינון וזרימת אוויר – רשת צל תעניק לצמחים את הצינון הנדרש שלא יגיעו למצב עייף שממנו יצטרכו להשתקם בערב (וכך חוזר חלילה), מרחק סביר בין הצמחים לרשת יספק את תחלופת האוויר הנדרשת וכן צינון הצמחים והאדמה. כך יהיו לצמחים שלנו תנאי גידול נוחים ומאפשרים יותר.

אני רוצה רשת צל! מה עכשיו?

אחרי שהחלטנו לפנק את הצמחים שלנו בקצת צל, כדאי שהוא יהיה איכותי ויספק את התוצאות הרצויות.

כמה דגשים להצללה נכונה:

שלב ראשון – נמדוד את הגינה שלנו ונחליט מה יהיה הגודל של רשת הצל שנקנה.

שלב שני – נתייעץ ועל פי סוגי הצמחים שלנו נחליט מה תהיה מידת האטימות של הצל (משתנה בין עונה לעונה וכמובן בין הצמחים השונים), יש צפיפויות שונות של רשת צל – 25%, 30%, 40%, 50%, 60%, 70%, 80%, ו-90 אחוז. בדקו איזה צפיפות תספק את הסחורה מצויין ותתאים לגידולים שלכם.

שלב שלישי וחשוב ביותר – נשקיע מעט זמן בתכנון הבנייה. כדי למקם רשת צל בצורה מוצלחת יש לשים לב שהמרחק שלה מהצמחים יהיה דיי גדול אך לא מידי (לזרימת אוויר טובה ומבוקרת). כמו כן, המבנה עצמו צריך להיות יציב וחזק כדי לעמוד ברוחות קשות יותר.

רשת צל לחממה לפי מידה תוכלו למצוא ב Tevalu.co.il

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן