מבזקים

מוטי אקסמיט על כדורגלני עבר שנעלמים באופן טראגי

94447D55-14BB-47C5-823E-AFBF08C5033A

מותו הטראגי של ויקי פרץ ז״ל היכה בהלם ובתדהמה את חבריו, מקורביו ולא פחות מכך, את קהל שוחרי הכדורגל בישראל.

ויקי פרץ ז״ל לא היה לבד. בישראל מצויים כוכבי עבר המוגדרים ״מתים״ נפשית המתמודדים עם מצב כלכלי ונפשי ההולך מיום ליום והופך לקשה מנשוא.
—————————————

ויקי פרץ ז״ל, לקח את חייו בידיו והיכה בהלם ובתדהמה את כלל שוחרי הכדורגל בישראל, חבריו ומוקיריו.
כוכב הכדורגל אשר בעברו הרחוק קרע רשתות ושימח מאות אלפי אוהדי כדורגל מריעים ביציעים, לא מצא את מקומו הראוי על מגרש הכדורגל, המקום שכה אהב.

מועדון הכדורגל המעוטר של מכבי ת״א, לא השכיל בעבר ובעיקר לא משכיל בשנים האחרונות, לחבק ולקרב אליו את אותם כוכבי עבר אשר רעבים להעביר את הידע הצבור אצלם לדור הצעיר החולם להיות כמותם.

הכסף הגדול המוביל לניהול קר ומנוכר מטעמם של בעלי הממון המנהלים את ׳הצעצוע׳ הפרטי עסקי שלהם מארצות רחוקות מעבר לים, הינו מודל עסקי ספורטיבי הנועד לכישלון ובעיקר, מודל שאינו יכול להחזיק לאורך זמן במדינה קטנה שבה הסמל וצבע המועדון עומדים לנגד עיני אוהדיהם הקנאים.

פיטוריו של ויקי פרץ ז״ל מעבודתו במכבי ת״א ומלחמות אגו ופוליטיקה מקומית קטנה בעיר הגנים רמת-גן, אלה אשר מנעו מכוכב העבר המוכר, הצנוע והאהוב להשתלב במחיצתם, אלה היוו מתכון לאבדון, עבור האיש שגדל בשכונת המצוקה של רמת עמידר ומשם הגיע לקצה הפירמידה ההישגית של הכדורגל הישראלי.

כמו ויקי פרץ ז״ל, מצויים עשרות ויותר שחקני עבר בכירים, כאלה אשר לא מצאו את מקומם מאז אותו היום שבו תלו את נעלי הכדורגל שלהם.

מועדוני הכדורגל בישראל המנוהלים בידי אנשי עסקים ומאמנים זרים קרי מזג ולא רק, כל אלה טורקים את הדלת בפניהם של שחקני העבר המיתולוגיים המחפשים את הקרבה והשייכות למועדון שגידל אותם, טיפח אותם והביאם להכרה ופרסום.
ללא עבר, אין הווה והעתיד לוט בערפל.

מכבי ת״א הינו מועדון הישגי המחפש תארים ונחוש למלא את ארון הגביעים שלו בגביעים וצלחות אליפות רבים ככל הניתן. בקשר ובחיבוק שחקני העבר הבכירים שלו, כושל המועדון המעוטר הזה, כישלון חרוץ, כזה שהביא לכאורה, לצעדו הקיצוני של ויקי פרץ, אחד מבכירי בוגריו. וכמו ויקי פרץ ז״ל, ישנם עוד רבים וטובים.

ההתאחדות לכדורגל וארגון שחקני הכדורגל חייבים לתת את דעתם ולפעול בנחרצות למען טיפול וסיוע לכוכבי הכדורגל, במיוחד אלה אשר בעברם רשמו הופעות מרגשות בנבחרות ישראל.

דור הכדורגלנים הוותיקים אשר לא זכו לסידורי פנסיה, תנאים סוציאליים ועתיד מבטיח בגיל הפנסיה, חייבים להיות מטופלים בידי אותם מוסדות המגלגלים מיליארדי שקלים המשולמים לשחקנים ברמה בינונית, עסקנים מלאי אגו והערכה עצמית ושאר מקורבים אינטרסנטיים, הם ועוד הם אלה הנהנים מעטיניה של הפרה המכונה ״הכדורגל הישראלי״.

שחקני העבר מלחכי הקש הרחוקים מעטיניה של הפרה החולבת, הם אלה הנאנקים תחת הנטל הכלכלי והנפשי, הם אלה אשר שילמו, משלמים וישלמו את המחיר הכל-כך מיותר הזה.

נקווה ונייחל, כי מותו הטראגי של ויקי פרץ ז״ל יהיה המוות המיותר האחרון של כוכב עבר אהוב של הכדורגל הישראלי.
—-————————————
קטע הוידאו מתוך ראיון עם ויקי פרץ לספר ׳הליברו׳, אבי כהן שחקן וג׳נטלמן׳.

בצילום: ויקי פרץ ומוטי אקסמיט.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן