מבזקים

כשנתניהו מתגרה בתביעת דיבה הוא חוטף תגובה בלתי צפויה

EBEE2338-9ACD-447C-BF5B-935014D0CBD2

זה צפוי להיות משפט דיבה סופר מעניין. ראש הממשלה לשעבר נגד ראש ממשלה עוד יותר לשעבר. נתניהו נגד אולמרט ולהיפך. ביבי הרוויח לעצמו ביושר את הטינה התהומית שרוכשים לו רבים מדי מבין אלה שעבדו תחתיו ובסביבתו. אין זה מקרה שהקואליציה הנוכחית מורכבת ברובה מנוטרי נתניהו ומנפגעיו (ליברמן, בנט, לפיד, גנץ,שקד ועוד). הוסיפו לכך אין סוף שרים שכיהנו תחתיו ונדחקו החוצה מן המעקרת הפוליטית ובעיקר את ראשי הממשלה לשעבר אהוד ברק ואהוד אולמרט והרי לכם הסיבה המרכזית מדוע על נתניהו ומשפחתו להיעלם לנו מן העיניים לנצח נצחים ולא רק בשל ערמת ההאשמות החמורות שעימן הוא עצמו מתמודד בבית המשפט המחוזי בירושלים.

עכשיו, כשהוא מבודד וזרוק לאופוזיציה יש לביבי סוג של תחביב מוזר – לאיים בתביעות דיבה. אהוד אולמרט חטף אחת לאחר שאמר בראיון משהו על מחלת נפש.

בכתב ההגנה שהוגש לבית המשפט השלום בתל אביב כתב הגנה מטעמו במסגרת תביעת הדיבה, שהגישו נגדו ראש האופוזיציה בנימין נתניהו, רעייתו, ובנו יאיר. דורש אולמרט כי שרה נתניהו תעבור בדיקה פסיכיאטרית רפואית.

בכתב ההגנה טוענים פרקליטיו של אולמרט כי הפרסומים, לפיהם משפחת נתניהו לוקה במחלת נפש, משקפים את המציאות, ושאולמרט בסך הכול הביע את דעתו בתום לב, ומתוך חרדה כנה ואמיתית לגורלה של מדינת ישראל, תחת שלטון נתניהו. על פי כתב ההגנה, האחרון ניסה לכרסם בדמוקרטיה, ושאף להגיע למעמד של “שליט יחיד”.

בכתב ההגנה מבהיר אולמרט כי “מבחינתו, ובוודאי בהקשר הנדון, צמד המילים ‘חולה נפש’ אינו בבחינת כינוי גנאי כלל וכלל”, וכי הוא “לא היה מעלה בדעתו להוציא מפיו את צמד המילים הזה, על מנת לחרף, לבזות ולגדף”. הוא מוסיף וטוען כי אדם הלוקה בנפשו ראוי לאותו היחס – ואולי ליחס טוב יותר מזה – לו זוכה מי שאינו לוקה בנפשו”. לדבריו, “הלוקה בנפשו הוא אדם ככל האדם, וככל החולים, במחלות כאלה ואחרות, אף הוא ראוי לטיפול הולם וליחס ראוי”.

בכתב ההגנה מעלים פרקליטיו של אולמרט טענות קשות בנוגע למצבם הנפשי של בני משפחת נתניהו, וטוענים כי לאולמרט ידוע “כי גב’ נתניהו עברה טיפולי נפש, במוסדות רפואיים שונים, בישראל ובחו”ל – ויכול שאפילו בסמוך לפני הגשת כתב הגנה זה – כי הדבר הוסתר מן הציבור, וכי הציבור אף הוטעה להאמין, שבעת שגב’ נתניהו שהתה באותם מוסדות רפואיים, היא שהתה, למעשה, במקומות אחרים ועברה חוויות אחרות”.

 בכתב ההגנה נטען גם כי : “לנתבע בנימין נתניהו ידוע גם אודות זאת, שאחד הטיעונים, עליהם ביסס – במהלך שנת 2015, או בסמוך לכך – פרקליטה המנוח של גב’ נתניהו, ד”ר עקב וינרוט ז”ל, את בקשתו מן היועץ המשפטי לממשלה דאז, ‘לסגור’ את ‘תיק המעונות’ בעניינה, היה זה, שלפיו גב’ נתניהו לוקה במחלת נפש”.

בתחילתו של כתב ההגנה, מזכירים עוה”ד טיטונוביץ ועקל אזולאי את הלכת בית המשפט העליון, שלפיה מי שמגיש תביעה מוותר על הפרטיות שלו. הם מוסיפים ומודיעים כי מאחר שהתביעה הוגשה בגין דברי אולמרט, שנגעו ל”מחלת נפש” של המשפחה, יהיה עליהם להעמיד את עצמם לבדיקה של רופא מומחה פסיכיאטר, אשר ייבחר על ידי אולמרט. זאת, על מנת שאולמרט יוכל להתגונן בפני התביעה ולהוכיח את האמת שבדבריו.

אכן הסיפורים הצצים חדשות לבקרים סביב נתניהו מאפילים אפילו את הסאטירה של ארץ נהדרת המופלאה.

״עניין מרכזי״

הצטרפו לאחרים והורידו עכשיו את האפליקצייה של ״עניין מרכזי״ לכל סוגי הטלפון הנייד (אפל או אנדרואיד) ותהנו מחדשות וסקופים חשובים בלבד בכל התחומים. זה כייף! http://web2application.com/w2a/sl.php?an=26230

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן