מבזקים

סופסוף: כתב אישום חמור נגד ח״כ דוד ביטן ממקורבי נתניהו ומחנפניו הבולטים

8BF51DF7-B4D8-4D18-A278-F8DFD8717F07

על פי החלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ובהתאם לממצאי החקירה המשטרתית שהתנהלה נגדו, מוגש כתב אישום פלילי חמור נגד חבר הכנסת דוד ביטן מהליכוד. הוא מואשם בעבירות  של שוחד, הפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס. החלטת היועץ המשפטי לממשלה התקבלה לאחר שעיקר טענותיו של חבר הכנסת ביטן נדחו בשימוע.

ביטן מואשם שביצע לכאורה את המעשים במסגרת תפקידיו בעיריית ראשון לציון ובזמן כהונתו כחבר כנסת וכיו”ר הקואליציה. עותק מכתב האישום הוגש ליו”ר הכנסת, כדי שיתאפשר לביטן להודיע לכנסת אם הוא מעוניין לבקש שתעמיד לו חסינות מפני העמדתו לדין פלילי. ביטן מואשם בקבלת שוחד בהיקף של כמיליון שקלים בתשעה אירועים נפרדים.

בנוסף, החליט המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, על העמדתו לדין של ארנון גלעדי, ששימש בתקופה המדוברת בתפקידים בכירים בעיריית תל אביב, בהם המשנה לראש העירייה, בעבירות לקיחת שוחד והפרת אמונים. עוד הוחלט להעמיד לדין תשעה נאשמים בפרשה על שוחד, הלבנת הון ועבירות מס.

פרקליטיו של ביטן מסרו בשם חבר הכנסת הנאשם: “היועץ המשפטי לממשלה קיבל חלק מטענותינו וביצע מספר שינויים בכתב החשדות בעקבות השימוע. האישומים המופיעים בכתב האישום יוכרעו על ידי בית המשפט, לאחר שייחשף לכלל הראיות והטענות כבדות המשקל שבאמתחתנו״.

למרות המצב ימשיך ביטן לשמש ח״כ בכיר בליכוד. למוסר, חוק וצדק כמו גם ליושרה ציבורית אין ולא כלום במפלגה של ביבי.

״עניין מרכזי״

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן