מבזקים

ממשלת ביידן מגנה את בנט על הריסת בית משפחת המחבל בגדה

4C576EA4-9F41-4F39-8DA7-973711D0D05B

שגרירות ארצות הברית בירושלים מגנה את הריסת בית המחבל, מונתסר שלבי שהואשם ברצח תלמיד הישיבה יהודה גואטה ז”ל.  בהודעה שפורסמה בהוראת משרד החוץ בוושינגטון נאמר כי “אין להרוס את ביתה של משפחה שלמה בגין מעשיו של אדם אחד”. הגינוי מגיע לאחר, שצה”ל הרס במהלך הלילה את ביתו של המחבל שביצע את הפיגוע בצומת תפוח לפני כחודשיים.

“אנו סבורים כי קריטי לכל הצדדים להימנע מצעדים חד צדדיים המחמירים את המתיחות ומערערים על המאמצים לקדם פיתרון של שתי מדינות במשא ומתן. זה בהחלט כולל הריסה של בתים פלסטינים”, הוסיף הדובר.
כזכור, פעולת צה”ל בוצעה לאחר שמשפחתו של המחבל עתרה לבג”ץ נגד צו ההריסה. בעתירה טענו בני משפחתו של המחבל כי הוא אינו מתגורר בבית באופן קבוע בשל אזרחותו האמריקאית. בתוך כך, בית המשפט דחה את העתירה ואישר את הריסת הבית שהתרחשה הלילה.

קודם לגינוי הפומבי נעשתה פנייה של ממשלה ביידן לראש הממשלה בנט להמנע מהריסת הבית של משפחת המחבל גם בשל היותו אזרח אמריקני. בנט החלט בהתייעצות עם שרי החוץ והביטחון להשיב בשלילה לפנייה וההריסה בוצעה במהלך הלילה תוך עימות עם מאות פלסטינים בשטח.

עניין מרכזי

הצטרפו לאחרים והורידו עכשיו את האפליקצייה של ״עניין מרכזי״ לכל סוגי הטלפון הנייד (אפל או אנדרואיד) ותהנו מחדשות וסקופים חשובים בלבד בכל התחומים. זה כייף! http://web2application.com/w2a/sl.php?an=26230 0

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן