מבזקים

החל הליך ליגליזאציה של קנאביס לצריכה פרטית בכמות מוגבלת

59AEDABB-65AC-483B-814A-00825BDBB10E

ח”כ שרן השכל (תקווה חדשה) העלתה לאישור ועדת השרים לחקיקה הצעת חוק לאי־הפללה של צרכני קנאביס לשימוש עצמי. מדובר במימוש הבטחה של מפלגתו של גדעון סער  הנושא גם מעוגן בהסכם הקואליציוני

חברת הכנסת השכל הסבירה: “מפלגת תקווה חדשה הבטיחה וקיימה. לאחר שהכנסנו את הנושא בפעם הראשונה בהיסטוריה להסכמים הקואליציוניים, היום צפוי לעלות חוק אי־ההפללה של צרכני קנאביס, וזהו הצעד הראשון בדרך למימוש הבטחת הבחירות”, אמרה.

החוק אם יתקבל, נועד למנוע הפללה של ציבור הבגירים העושים שימוש בקנאביס לצריכה עצמית בלבד ולבטל את הוראת השעה שנחקקה לפני מספר שנים והותירה את הפללת המשתמשים על כנה. הצעת החוק קובעת כי בגיר לא יישא באחריות פלילית בשל החזקה של קנאביס במקום שאינו ציבורי, בכמות של עד 50 גרם לשימוש עצמי או בכמות של עד 15 זרעים לשימוש עצמי, או בשל שימוש בקנאביס בנסיבות דומות.

עם זאת, המשתמש בקנאביס בכמות לשימוש עצמי בשטח ציבורי – דינו קנס של 500 שקל, והמחזיק קנאביס בכמות העולה על הכמות לשימוש עצמי שלא לצורך סחר, דינו קנס של 2,000 שקל. “אני מניחה שיהיו אתגרים נוספים בדרך, אך אני נחושה להמשיך בדרך הזו ככל שיידרש”, אמרה השכל.

״עניין מרכזי״

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן