מבזקים

האמת צצה בהדרגה: נתניהו הזניח את הביטחון, הסתכסך עם בני ברית והותיר בלגן מדיני וצבאי

8A554AD4-F022-4672-AD9F-E666FF3DEC76

היה ברור שזה יהיה תהליך איטי אבל בלתי נמנע – מחדלי נתניהו מתגלים לאט לאט ומותירים אפילו את אנשי הממשל החדש בישראל המומים לחלוטין. בנימין נתניהו היה ונשאר קשקשן, דמגוג גאון אך מזיק, מחרחר ריב, פרנואיד פוליטי, דיקטטור אכזרי ושבוי בקונספט תובעני מצד אחר ורכרוכי להחריד מצד שני דווקא בנושאים קריטיים.

עכשיו ברור מדוע נתניהו רצה להשאר בשלטון בכל מחיר ויהי מה כי הוא יודע שהאמת לגבי התנהלותו תדלוף החוצה באיטיות של עינוי סיני, טיפה ועוד טיפה ועוד טיפה תיפול על ראשו עד שיתברר גם ליתרת מעריציו הבבונים עד כמה אסור לאיש לחלום אפילו שישוב אי פעם לבלפור.

השבוע החלו התבטאויות חמורות של ראש הממשלה בנט בנושא ההתנהלות של נתניהו בנושא האיראני. מתברר שנתניהו היה פשלונר ענק שנזקו בל ישוער. היום מצטרף בני גנץ המשיב למאמר העיוועים שפירסם ביבי אתמול בביביטון. עונה לו בני גנץ -“קיר הברזל, מאמרו המפורסם של ז’בוטינסקי, הקדים את זמנו, ועיצב את תפיסת הביטחון הישראלית – תפיסה שממשיכה ללוות אותנו עד עצם היום הזה. ז’בוטינסקי קבע, ובצדק, שרק באמצעות קיר ברזל ירצו אויבינו להגיע לפשרות…כך הוא המצב כיום מול משטר האייתוללות הקיצוני באיראן. מולו יש להעמיד קיר ברזל בינלאומי, ובוודאי קיר ברזל ישראלי. אך מצבה של ישראל אינו כמצבו של היישוב היהודי בארץ ישראל של שנות ה-20 במאה הקודמת. קיר הברזל שנכתב לפני 98 שנים מבטא מצב של חרדה קיומית, של יישוב קטן עם חלומות גדולים”, כתב גנץ.

לדבריו, “עוצמתה הצבאית של ישראל, שאני גאה להיות חלק ממעצביה בעת שכיהנתי כרמטכ”ל ובניתי את האופציה הצבאית מול איראן, והיום כשר ביטחון שמוביל את המערכת ביחד עם ראש הממשלה וכלל השרים, גדולה, יציבה ומוצקה. קיר הברזל שחלם ז’בוטינסקי, קם ונהיה”.

גנץ מציין כי “הסכם הגרעין שנחתם בווינה ב-2015, חרף התנגדות קולנית ובוטה של ממשלת ישראל, היווה כישלון במערכה המדינית. הלקח שחייב להילמד הוא פשוט – קיר ברזל בונים במעשים ולא במילים”.

לדבריו, “מעשים הם קודם כל יכולתנו להגן על עצמנו ולשבש את פעולות אויבינו. אופציה צבאית אמינה ישראלית תשרת גם את המעצמות, והיא הכרחית כדי להציב קיר ברזל מול איראן ולהביאה לפשרות. לא יהיה הסכם טוב, חזק ורחב ללא אופציה צבאית אמינה. מעשים הם גם העברת מודיעין וידע בכלל, ומציאת אוזן קשבת אצל שותפינו בכלל וידידתנו הטובה ביותר, ארה”ב, בפרט. הטמעת הגישה שאיראן היא קודם כל בעיה עולמית ואזורית, ורק לאחר מכן ישראלית – היא ראשית הצירים”.

גנץ מותח ביקורת על התנהלות נתניהו וקובע, “לראש הממשלה הקודם נתניהו זכויות רבות בביטחון ישראל, אך דרכו המוחצנת מול ארה”ב הזיקה ליכולתנו למנוע את ההתקדמות האיראנית. בתקופה האחרונה לכהונתו חלה עליית מדרגה ביכולתה של איראן. התנהלות זו אף סיכנה את מעמדה של מדינת ישראל בעיני ארה”ב כמי שנתמכת על ידי שתי המפלגות”.

“על כך נאמר – מה הן המילים אם לא שתיקה? מילים וערימות של מילים אינן פתרון. קיר הברזל נבנה ממעשים, מעבודה שקטה, סיזיפית ומורכבת של מנהיגים, מפקדים ולוחמים. ביטחון ישראל אינו נושא לריב ומדון פוליטי, אלא לשיתופי פעולה ואחריות. מראש הממשלה לשעבר נתניהו אני מצפה שבתחום הזה יתרום מניסיונו, ולא יפגע במאמציה של ישראל – ואכן יש ממה ללמוד”, סיכם.

״עניין מרכזי״

הצטרפו לאחרים והורידו עכשיו את האפליקצייה של ״עניין מרכזי״ לכל סוגי הטלפון הנייד (אפל או אנדרואיד) ותהנו מחדשות וסקופים חשובים בלבד בכל התחומים. זה כייף! http://web2application.com/w2a/sl.php?an=26230

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן