מבזקים

בניסוי מעשי: שינויים מהותיים בחוקת הכדורגל כדי להופכו לאטרקטיבי יותר

3F3C1B42-C6A8-4B95-A745-FDBCC35F767A

ההתאחדות הבינלאומית בכדורגל,  פיפ”א דנה באפשרות לרענן את כללי משחק הכדורגל זאת נוכח הירידה הגדולה בצפייה במשחקים בטלוויזיה. הבעיה המרכזית היא שינוי מהותי בדרכי החשיבה וההתנהלות בעידן הדיגיטלי שבו האדם המודני רוצה יותר אקשן ופחות אירועים ארוכים ומתישים שבהם רגעי ההתרגשות מעטים מדי.

בין היתר החלה פיפ״א בבדיקת השפעת ארבעה שינויים בחוקת הכדורגל. מדובר בשינויים אלה:

המשחק יהיה בשתי מחציות בנות 30 דקות במקום 45  אבל אלה 30 דקות נטו כלומר השעון ייעצר בכדורים נייחים בדומה לכדורסל. כמו כן יותרו חילופי שחקנים ללא הגבלה, כולל החזרת שחקנים מהספסל בדומה לכדורסל. הדבר יאפשר מנוחה לשחקנים והפקת יכולת גבוהה יותר מהם בעיקר בשלבים המתקדמים של המשחק. כמו כן מאפשר הדבר שינויים טקטיים תכופים ומשמעותיים כמו הכנסת חלוצים רבים או לחילופין שחקני הגנה רבים כדי להגן על יתרון לקראת הסיום. שינוי נוסף אפשרי: כרטיס צהוב יהיה שווה הרחקה לחמש דקות בדומה להרחקה זמנית במשחק הכדוריד.

החוקים הללו נבדקים כבר עתה בטורניר ידידות של קבוצות נוער, בו משתתפות קבומות פ.ס.וו איינדהובן, אלקמאר, ר.ב. לייפציג וקלאב ברוז’. בטורניר שנוקרא “גביע הכדורגל העתידני” גם בוחנים אפשרות של הוצאת כדורי חוץ מהדשא – עם הרגל, כמו בכדור קרן, ולא עם הידיים כפי שנהוג כיום.

המטרה מבחינת תומכי החוקים הללו: להפוך את המשחקים ליותר מרגשים, להגדיל את מספר ההזדמנויות והשערים ובהתאם להציע יותר אטרקטיביות לצופים. בקרוב נדע האם תגיע הבשורה לכלל מימוש.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן