מבזקים

לפיד מצטיין כשר חוץ ובקרוב יגיע גם למרוקו

5D04435E-1DA8-4D3C-B3FD-97A67FAD22C3

שר החוץ יאיר לפיד מחולל ללא ספק שינוי דרמטי בכל הנוגע להתנהלות משרד החוץ. בעוד שבשנות שילטון נתניהו המשרד היה מנוטרל לחלוטין כשכיהן שר בתפקיד וגם כשלא – עכשיו מנשבות בו רוחות חדשות וחיוביות להפליא. לפיד מקיים מאז כניסתו לתפקידו סדרה בלתי פוסקת של שיחות, מגעים ומפגשים עם מקביליו בעולם ובלי ספק תורם משמעותית לקידום האינטרס הישראלי בעולם.

היום סיכם לפיד את פעילותו עד כה וסיפר על נסיעתו הקרובה למרוקו: “זה אירוע היסטורי. אני רוצה להודות מפה למלך מרוקו, הוד מעלתו מוחמד השישי, על המנהיגות שגילה בקידום הביקור וחידוש היחסים. הביקור הזה יהיה נקודת הפתיחה של הסכמי תיירות וסחר, ושל שיתוף פעולה כלכלי ומדיני מקיף בין שתי המדינות. לאחר הביקור שלי במרוקו, השר בוריטה יבוא לבקר בישראל כדי לפתוח פה נציגות”.

לפיד הוסיף: “במדינת ישראל חיים מאות אלפי יהודים יוצאי מרוקו. בשבילם ההסכם הזה משמעותי במיוחד. רק פה בחדר ישנם שלושה שרים ממוצא מרוקאי. השר מאיר כהן, שנולד במוגדור, יצטרף אלי לביקור ההיסטורי במרוקו”.

לפיד התייחס ליחסי ישראל עם מדינות העולם: “יחסי החוץ של ישראל משתנים. כבר עכשיו, 5 שבועות בלבד אחרי הקמת הממשלה, ניכר שיפור היחסים עם המפלגה הדמוקרטית, עם יהדות ארה”ב, עם האיחוד האירופי ועם ירדן”.

“אנחנו לא נוותר לאף אחד אפילו בסנטימטר על הביטחון הלאומי, אבל יחד עם ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הביטחון בני גנץ אנחנו מקיימים דיאלוג שונה לגמרי עם הקהילה הבינלאומית.
זהו שיח פתוח, מכבד ויעיל. הוא כבר שיפר באופן דרמטי את יחסי החוץ שלנו, תורם לביטחון הישראלי ופותח בלי סוף הזדמנויות חדשות לכלכלה הישראלית”. סיכם לפיד את דבריו.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן