מבזקים

בינתיים, 10 כתבי אישום נגד מבצעי הלינץ׳ בטיילת בבת ים

1F40DD7C-AA0C-44AB-9052-1D3F9C337820

הפרקליטות הגישה כתבי אישום חמורים נגד המעורבים בלינץ׳ שבוצע בטיילת בבת ים על ערבי חף מפשע שעבר במקום. זה היה חלק ממעשי נקם יהודיים על ְקיפות והתפרעויות מצד ערבים בערים מעורבות בימיו האחרונים של נתניהו בשלטןן. נגד נתניהו נטען כי חימם את האווירה במתכוון במטרה למנוע את כינונה של ממשלה חדשה.

עד כה הוגשו כתבי אישום נגד עשרה נאשמים במעורבות במעשה, כולם בסעיפים חמורים של ביצוע מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה. כעשרים איש תועדו משתתפים בלינץ׳ שבנס לא הסתיים במות הקורבן. ארבעה חשודים נוספים נעצרו היום בהמשך חקירת הפרשה.

הקורבן היה תושב רמלה שנפצע קשה סעיד מוסא. תושב רמלה שנהג ברכב בטיילת של בת ים.  יותר מ-70 אנשים העידו בפרשה. הנאשמים הם מאור מוגרבי, משה מנסור, אושר איתגב וקטין ששמו אסור בפרסום.

מוגרבי, תושב בת ים בן 21, זוהה כאחד התוקפים המרכזיים, שהטיח קורקינט בראשו של מוסא בעודו שרוע על הכביש. מוגרבי, נעדר עבר פלילי קודם, הודה במיוחס לו, הביע צער על מעשיו ובדיון הארכת המעצר פרץ בבכי.

מנסור, בן 28, גם הוא תושב בת ים, חשוד שהיה אחד מאלה שהוציאו את מוסא בכוח ממכוניתו, הטיח אותו על הכביש ושלח אותו אל ההמון. מנסור הורשע בעבר בעבירות רכוש, הוגש נגדו כתב אישום על תקיפה של בת זוגו ואיומים עליה ומשפטו עדיין מתנהל. איתגב, בן 23 מחולון, זוהה בסרטון מהלינץ’ כאדם שבעט במוסא כמה פעמים ושיסה בו את כלבו. כנגד איתגב עומד כתב אישום קודם על החזקת סמים ואגרופן.

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם של מוגרבי, מנסור ואיתגב עד לתום ההליכים, וכתבה כי מעשיהם מקימים נגדם חזקת מסוכנות בשל העבירות ונסיבות ביצוען, “באלימות חמורה, באכזריות כמו גם השימוש בנשק קר”. לפי הבקשה הנאשמים “השתתפו בלינץ’ שנעשה באזרח ערבי חף מפשע, ואשר מידת האלימות והאכזריות שננקטה בו זעזעו את הציבור והרעידו את אמות הסיפים”.

זהותם של הארבעה היתה ידועה ליחידה המרכזית (ימ”ר) של מחוז תל אביב כשלושה שבועות לפני מעצרם. בדיוני הארכת המעצר, השופטים הצטרפו לדעת עורכי דינם של הנאשמים והביעו ביקורת על העיכוב המתמשך בעניין מעצריהם. לטענת המשטרה, המעצרים התעכבו משום שנדרשו פעולות חקירה נוספות ומאמצים לאיתור החשודים.

נגד שישה החשודים הקודמים, שנעצרו בחשד למעורבות בלינץ’ הוגשו כתבי אישום כשאחד מהם הוא חמור במיוחד נגד נתנאל בנימין, שהואשם בניסיון רצח ממניע גזעני.

״עניין מרכזי״

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן