מבזקים

נתניהו שכר לשכה בהרצליה פיתוח

F3E66067-BA88-4A57-B816-73E0CC28B4D4

לשכת ראש הממשלה לשעבר נתניהו תמוקם בהרצליה פיתוח.

דה מרקר מדווח כי נתניהו שכר משרדים בהרצליה פיתוח כחלק מזכויותיו כראש ממשלה בדימוס. מימון השכירות כמו גם יועצים, מזכירות, נהג ואבטחת שב”כ הוא ממלכתי. המשרדים הם בבית אמפא השייך לקבוצת אמפא, שאחד מבעלי השליטה בה, הוא שלומי פוגל, הנחשב מקורב לנתניהו.

מדובר בלשכה של 170 מ”ר עם מנהל לשכה, יועץ, יועץ תקשורת, מזכירות ונהג על חשבון המדינה, לצד אבטחה של השב”כ מחויב לספק לו. כ–30 מ”ר משטח הלשכה נועדו לצורכי ביטחון.

בית אמפא ברחוב ספיר 1 בהרצליה כולל שטחי משרדים של יותר מ–25 אלף מ”ר וחניון של 36 אלף מ”ר. הבניין נמצא בבעלות אמפא נדל”ן, חברה בת של קבוצת ההשקעות הפרטית הגדולה אמפא (America Palestine Automobile Co). הקבוצה נמצאת בשליטה בחלקים שווים על ידי קבוצת משקיעים בראשות שלומי פוגל, שוקי וולף ותולי צדר והאחים אבי, ג’ו ורפי נקש.

פוגל, המשמש מנכ”ל ויו”ר הקבוצה, נמצא בקשרי חברות עם נתניהו החל מתחילת שנות ה–2000 הקשר החל בערך בשנת 2000, כשנתניהו היה לתקופה קצרה מחוץ לחיים הפוליטיים. השניים שמרו על קשר, ובשלב מסוים הציג פוגל לנתניהו תוכנית המפרטת את חזונו לכלכלת ישראל. נתניהו מצא בה תפישות עולם דומות לשלו, והרעיונות הללו אף עלו בתוכנית הכלכלית הגדולה של נתניהו כשר אוצר ב–2003.

הקשרים הללו הצטלבו לעתים בצמתים עסקיים בעלי משמעויות רבות. בתקופת כהונתו של נתניהו באוצר בתחילת שנות ה–2000, אז כיהן נתניהו כשר אוצר, פעלו פוגל ושותפיו, משפחת שמלצר וסמי קצב, באמצעות מספנות ישראל שבשליטתם, לקבלת אישור ההפעלה, שניתן בסופו של דבר ב–2014, למהמדינה להפעיל את רציף הנמל הפרטי הראשון בישראל. ואכן, לפני כ–14 שנה קיבלה מספנות ישראל את האישור.

כמו כן, לפני כחצי שנה, כשאחמד בין־סוליאם, יו”ר בורסת הסחורות של דובאי ומבעלי השליטה בענקית ההשקעות DP World, ביקר בישראל, היה זה פוגל שדאג להפגיש אותו עם יאיר ואבנר נתניהו. בעניין זה יש לזכור כי מספנות ישראל מתמודדת יחד עם DP World על רכישת נמל חיפה.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן