האישום: קבלת שוחד בסך כ-700 אלף ש׳ ומתן הטבות בסך כ-1.8 מיליארד ש׳

עשרות פרקליטים, חוקרים, פרקליטים ואנשי חוק חרשו כל פרט בתיקי נתניהו. כוולם אומרים חד משמעית כי יש מקום להעמדה לדין. רבים סבורים שעבירת השוחד צריכה להיות מוטלת בנתניהו גם בתיק 1000.

 

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט אמר במסיבת העיתונאים: "היום הזה הוא יום קשה ועצוב. יום שיועץ משפטי לממשלה מחליט להגיש כתב אישום נגד ראש ממשלה מכהן הוא יום עצוב, לאזרחי ישראל ולי באופן אישי".

.

לדבריו, "ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא אדם עתיר זכויות. את ההחלטה להגיש כתב אישום נגדו קיבלתי בלב כבד אך בלב שלם.

"אכיפת החוק אינה נתונה לבחירה. זה לא עניין של ימין או שמאל. זוהי החובה שלי כלפי אזרחי המדינה, אשר האינטרס הציבורי מחייב כי יחיו במדינה שבה אין אדם מעל החוק".

.

"ההחלטה שאותה קיבלתי על הגשת כתבי אישום בשלושת התיקים התקבלה אך ורק משיקולים ראייתיים ובהבאתם לדין".

.

"נשמעו ביטויים מרחיקי לכת שאין להם מקום בשיח הציבורי. השיח הזה מסוכן, הוא משחק באש. יש לחדול ממנו".

היועץ הוסיף: "האישום הראשון מבוסס על החקירה בתיק 4000. החלטתי להעמיד את רה"מ לדין בעבירות לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים בגין יחסים של 'תן וקח' עם שאול אלוביץ' ורעייתו".

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםבג״צ יחליט אם נתניהו יוכל להידבק לכיסא
המאמר הבאנאום הזוהמה של נתניהו הסית להמרדה נגד המשטרה והחוק
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.