המהלך המפתיע שיביא לכחול לבן מצביעי ימין מובהקים אבל בעייתי לשמאל

בני גנץ נכנס היום בהתנדבות לשדה מוקשים שעלול לסבך את מפלגתו לא רק אחרי הבחירות אלא אפילו ממש עכשיו לפניהן. ואכן, המהומה הפוליטית כבר מתלהטת.

 

גנץ הדהים היום במהלך  הצהרתי ימני מובהק. ההבטחה הפומבית של גנץ מאפשרת למצביעי ימין עמוק, לרבות המתנחלים,להצביע בלב שקט עבור כחול לבן.

 

גנץ סייר היום בים המלח ושיחרר הודעה דרמטית לפיה אחרי הבחערות תקדם כחול לבן מהלך של החלת החוק הישראלי על בקעת הירדן.

 

לא ברור אם להצהרה הזו קדם תיאום או לפחות הודעה או היוועצות ביאיר לפיד, באורלי ובעמיר ובעיקר מסקרנת תהיה תגובת מרצ. אשר למפלגות הערביות מדובר במוקש אמיתי שיקשה על כחול לבן במגעים רואליציוניים או אפילו בהשגת המלצה לנשיא להטיל על גנץ להרכיב קואליציה לאחר הבחירות.

 

גנץ אמר כך:

״אנחנו חוזרים וקובעים שבקעת הירדן היא חומת המגן המזרחי של ישראל בכל תרחיש עתידי שלא יקרה. אנחנו רואים את חבל הארץ הזה כחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. לאחר הבחירות נפעל לסיפוח בקעת הירדן, עד אז נדאג להמשיך לפתח את האזור".

.

ובוגי יעלון התבטא כך: "מיציאתנו לדרך בכחול לבן לפני פחות משנה אנחנו מדברים על זה שבקעת הירדן היא חלק בלתי נפרד מישראל והיא הגבול המזרחי של ישראל לנצח".

בליכוד הזדרזו להגיב: ״למה לחכות לאחר הבחירות?״.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהשב״כ סיכל 10 פיגועי התאבדות ו-4 חטיפות אשתקד
המאמר הבאעמיר פרץ מגיב בחומרה על הצהרת גנץ
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.