נתניהו נכנע ללחצים ומתיר פתיחת המסחר

בעקבות לחצים והפגנות החליט נתניהו לאפשר פתיחת המסחר בישראל. התחייבויותיו כל חנויות הרחוב הספרים והקוסמטיקאיות ישובו לקבל לקוחות ובמקביל נערכים לפתיחת הקניונים.

 

הממשלה אישרה לפתוח ממוצאי שבת חנויות רחוב, מספרות ומכוני יופי וקוסמטיקה, בכפוף להנחיות משרד הבריאות.

.

הקניונים ומרכזי הקניות צפויים להישאר סגורים בשלב הזה. השרים גם אפשרו מכירת מזון בבתי אוכל, ללא ישיבה, וניתן יהיה להזמין "טייק אווי".

כל העסקים שייפתחו יידרשו לפעול על פי הנחיות של משרד הבריאות, להקפיד על ריחוק פיזי, חיטוי, הקמת מחיצות ועוד. כמו כן, יהיו מגבלות על מספר הלקוחות שיכולים לשהות באותו זמן בחנות. הדיון על מערכת החינוך נדחה ליום ראשון.

.

הממשלה אישרה גם את שובם לעבודה של כל עובדי הרווחה הממשלתיים ביום ראשון, זאת בנוסף להחרגה של עובדי הרווחה ברשויות המקומיות.

.

המגבלה על יציאה של עד 100 מטרים מהבית להתאווררות ו-500 מטרים לפעילות גופנית תישאר על כנה. בוטלה האזהרה לפני קנס על חבישת מסכה. חובה זו מוטלת גם על יחדים מעל גיל 7.

.

 

בשלב הזה לא ברור מתי ייפתחו שוב המסעדות ואולמי האירועים. שאלת ארועי התרבות נותרה בלתי פתורה.

 

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםבנט: הנזק הכלכלי חמור מסכנת ההידבקות
המאמר הבאגנץ ועמיר פרץ חתמו על הסכם קואליציוני
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.