המחדל הגדול: 38 רובים נגנבו מבסיס צבאי גדול

מדובר במחדל ענק: אלמונים הצליחו לפרוץ לבסיס צבאי מרכזי סמוך לגבול הצפוני ולגנוב כמות ענקית של כלי נשק.

 

לפחות 38 רובים נגנבו מן הנשקייה של הבסיס ונעלמו. המדהים הוא שהגניבה בוצעה בטבורה של מפקדת האוגדה הצפונית בבסיס בירנית.

 

צוות חקירה מיוחד של מצ״ח מנסה לאתר את מבצעי הפעולה בשיתוף המחוז הצפוני של המשטרה.

 

הצבא הזדרז להוציא צו איסור פירסום על הפרשה בניסיון למנוע מידע מן הציבור על מימדי המחדל שלא ייאמן.

הצבא והמשטרה מתמודדים בשנים האחרונות עם גל גניבות נשק מבסיסים ומתחנות משטרה. בדרך כלל מדובר במבצעים מתוחכמים מצד גורמים עברייניים במגזר הערבי. 

 

חלק מן הנשק שנגנב זולג גם לגורמים עוינים ומשמש לפעילויות פח״ע. צה״ל אינו מצליח להתמודד עם התופעה חרף מאמצים המושקעים בנושא. ברבים מן המקרים מעורבים חיילים בתכנון הפריצות או במסירת המידע שאיפשר את ביצוען לגורמי חוץ תמורת כסף או סמים.

 

ההערכה היא שהנשק כבר הועלם, פוזר והופץ והסיכוי לאתר אותו בשלמותו כמעט ואינו קיים.  בסיס בירנית הומה לאחרונה בתנועה מוגברת בשל המתיחות בצפון.

 

גורמים צבאיים ממלאים פיהם מים ושותקים בתקווה שהפרשה תישכח בחסות צו איסור פרסום שהוציא בית משפט. עוד מחדל חמור שיגווע מבלי שהאחראים עליו בצבא ייתנו את הדין על מחדליהם.

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםמאמץ פסול להסתיר את זהות מארגני ״מסיבת הטבע״ הקטלנית
המאמר הבאהעוצר הוא בדיחה על חשבון בריאות הציבור
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.