נתניהו מתגרה בחרדים: קנס למבקר בסוכה לא שלו

בשל הידיעות של המרד החרדי במרכזיהם והצילומים של סוכות הענק שנבנו לקראת החג היכולות להכיל מאות חרדים בו זמנית על שטח קטן, החליטה הלילה הממשלה לאסור ביקורים בסוכות ועל הטלת קנס של 500 שקלים למי שייתפס בסוכה שלא עם בני ביתו בלבד.

 

עוד החליטה הממשלה לאסור הפגנות מעבר לקילומטר מביתו של אדם. הישיבה לוותה בחילופי דברים חריפים בין נתניהו לגנץ. ביבי רוצה לצמצם עוד יותר את חופש הפרט ולהקטין את חופש התנועה מקילומטר עד 200 מטרים מהבית. גנץ התנגד ואמר שאין לשגע את האנשים כל רגע עם גזירה חדשה.

 

עוד הוחלט שהסגר יוארך עד ה-14 לאוקטובר. היום צפוי להיכנס לתוקף התיקון לחוק סמכויות הקורונה, המאפשר להגביל את ההפגנות כחלק מהמאבק בנגיף. התיקון מאפשר לדיקטטורת נתניהו  לקבוע הגבלת מרחק להפגנה, שעשויה להשתנות בהתאם לחומרת התקנות. עד לאישור התיקון, החריג החוק את ההפגנות מהגבלת מרחק היציאה מהבית, ולמעשה לא הוטלו עליהן הגבלות מלבד שמירת מרחק בין המפגינים ועטיית מסכות.

.

בינתיים נמסר על המטרה הבאה של נתניהו: להגדיל באופן ניכר את הקנסות במטרה לייצר הרתעה כלפי המצפצפים על התקנות הגורמים להפצת מחלה ומונעים את בלימת התפשטותה.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםגנץ מעלה את כמות הבדיקות ל-100 אלף ליום
המאמר הבאבמוצ״ש: הפגנת ענק מול אחוזת נתניהו בקיסריה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.