מתגברות ההפגנות נגד נתניהו

מאות הפגנות נערכו במוצאי שבת ברחבי הארץ בדרישה לסיום שלטונו של נתניהו במדינת ישראל. ההפגנה המרכזית התחילה ברחבת הבימה בתל אביב. הפגנות קטנות יותר היו במקומות שונים ברחבי הארץ בהתאם למגבלות.

 

המשטרה סיכמה את האירוע בתל אביב כך:

 

הערב בוצעו הפרות רבות וחמורות הן של הסדר הציבור והן הפרות של ההנחיות לעניין נגיף הקורונה.
.
מפגינים רבים הפרו את הסדר, חסמו צירים, התעלמו מהוראות השוטרים , ובחלק מהמקומות נקטו באלימות פיסית ומילולית. חלקם הגדול הפרו בבוטות את הנחיות הקורונה כשהתקהלו ללא שמירת מרחקים, לא עטו מסיכות וסיכנו את בריאות הציבור.
.
המשטרה חזרה והודיעה למפגינים כי התהלוכות אינן חוקית וקראה למשתתפים להתפזר אולם אלו המשיכו להתהלך ברחובות תל אביב חלקם ללא מסכות וללא שמירת מרחק אחד מהאחר והתעמתו עם שוטרים.
.
במהלך הערב מפרי סדר מקרב המפגינים תקפו שוטרים והשחיתו רכוש ובכלל זאת נעצרה חשודה אשר ריססה צבע על ניידת משטרה.
מפרי סדר התעמתו עם שוטרים ותקפו אותם תוך השלכת חפצים ומייצגים אותם נשאו. מספר שוטרים נחבלו וטופלו במקום.
.
המשטרה קוראת לציבור לגלות אחריות אישית וציבורית ולהרתם למאמץ הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםקבלו את סר ג׳ף לין
המאמר הבאבני גנץ סייר בחיפה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.