מבזקים

בעל עסק? כך תחסוך כסף בייצור קרטונים לעסק

קרטונים הם אחד המוצרים שמלווים אותנו כמעט בכל תחום – החל מאריזות מזון ועד לאחסנה של מוצרים פשוטים ומורכבים. מעבר לכך, אריזות קרטון כבר מזמן אינן מסתכמות בארגז פשוט והיום יותר מתמיד, עם התפתחות ענפי התעשייה השונים והמסחר באינטרנט, הדרישה לייצור קרטונים בהתאמה אישית רק הולכת וגדלה.

 

מי צריך קרטונים בהתאמה אישית?

 

כמעט כל עסק בכל גודל זקוק לאריזות קרטון. אם יש לכם עסק קטן שעוסק במכירת מוצרים שונים באינטרנט או במידה שאתם חברה גדולה שזקוקה לפתרון אריזה יעיל וזול למוצרים שמיוצרים על ידה, כנראה שהכתבה הזאת פונה בדיוק אליכם.

בישראל לבדה מיוצרים מאות מיליוני אריזות קרטון מסוגים שונים בכל שנה ועל פי הערכות, מדובר בענף שמגלגל מיליוני שקלים וכפי שזה נראה כיום, המגמה הזאת תמשיך לגדול מאחר שאין פתרון טוב יותר מבחינת יעילות ומחיר בעתיד הנראה לעין.

 

ייצור קרטונים מנקודת מבטו של העסק

 

כל עסק מעוניין להקטין את סעיף ההוצאות מצד אחד ולהגדיל את סעיפי ההכנסות והרווח מצד שני. כדי לעשות זאת, על כל מנהל או בעלים, לחשוב כיצד ניתן לחסוך בעלויות מבלי לפגוע בפעילות השוטפת ובצמיחת העסק.

קרטונים שמשמשים במרבית המקרים באופן חד פעמי לשינוע הסחורה, הם בדיוק מסוג הדברים שנכנסים לסעיף ההוצאות השוטפות שלעתים יכול להגיע לסכומי כסף משמעותיים.

אני חושב שכל בעל עסק שיציעו לו לקצץ בכל עלות ובעיקר בעלויות האריזה שנחשבות לעלויות נלוות, בוודאי ישמח לעשות את זה.

 

איך לקבל יותר בפחות כסף

 

על מנת לענות על השאלה כיצד ניתן לרכוש קרטונים בהזמנה אישית במחירים זולים, צריך לחלק את הענף לשני סוגים מרכזיים.

 

הסוג הראשון – קרטונים פשוטים

 

כשאנו כותבים קרטונים פשוטים, אין הכוונה למוצר לא איכותי. הכוונה היא למרבית הקרטונים שכולנו מכירים ושמשמשים למשלוחים ולאריזות. אם אתם זקוקים לקרטונים רגילים, האפשרויות שלכם רבות ומגוונות מאחר שבישראל פועלים עשרות אם לא יותר מפעלים וחברות שמתמחות בייצור קרטונים. מעבר לכך, תעשיית הקרטונים הרגילים אינה סובלת מחסמים כאלה ואחרים וכיום כמעט כל אחד יכול להקים קו ייצור בסכום הרבה יותר נמוך מבעבר.

אם אתם זקוקים לקרטונים רגילים, עומד לצדכם כוח צרכני גבוהה במיוחד שנובע מהתחרות העזה בענף. כדי ליהנות מהכוח הזה עליכם לנקוט בשתי פעולות:

קבלו מספר הצעות מחיר – זכרו שמדובר במרבית המקרים בהוצאה שוטפת ולכן כל שקל יכול להצטבר לסכומים משמעותיים בראייה שנתית.

בדקו האם אחד מספקי הקרטונים כבר מייצר קרטונים כאלה או דומים. במקרה שהתשובה חיובית, ההוצאות יכולות להיחתך בעשרות אחוזים.

 

הסוג השני – קרטונים מיוחדים

 

קרטונים מיוחדים כוללים את כל סוגי האריזות למוצרי הייטק ותעשייה מתקדמת אחרת. במקרים כאלה מדובר בקרטונים שכוללים דיפון רך ותבניות פנימיות מיוחדות ועלותם גבוהה יותר באופן משמעותי מאחר שמדובר בתהליך מורכב הרבה יותר.

ייצור קרטונים מהסוג השני אינו יכול להיעשות על ידי כל חברה מאחר שלשם כך יש צורך במכשור מיוחד ואם דיברנו על חסמי כניסה – בסוג השני של הקרטונים הם בהחלט קיימים מה שמצמצם את מספר הספקים שמעניקים את השירות.

בכל אופן גם במקרה הזה מומלץ לפנות למספר חברות אך בשונה מקרטונים רגילים, מומלץ לבצע את ההזמנה בחברה עם ניסיון שכבר ייצרה קרטונים ואריזות מהסוג שאתם זקוקים לו.

מעבר לכל מה שהוזכר, ייצור קרטונים בהזמנה אישית מאפשר לכם ליצור קרטון שמשקף את הלך הרוח בחברה ושעוזר להפיץ מסרים שיווקיים כך שאם הלקוחות נחשפים באיזו דרך לאריזות שלכם, יכול מאוד להיות ששווה להשקיע מעט מאמץ וכסף על מנת להדפיס את הלוגו על גבי הקרטון ואולי בכלל לעשות אותו צבעוני.

מאחר שמדובר בהוצאה כספית, יש לשקול את העלות אל מול תועלת כך שבסופו של דבר תוכלו לשמור על מסגרת תקציב הגיונית בעסק שלכם.

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן