מבזקים

הכישלון המהדהד של נתניהו: טילים איראניים בתימן

נתניהו התגאה על מאות הפצצות של מטרות איראניות או פרו איראניות בסוריה, בלבנון, בעיראק ואיפה לא. אבל מסתבר שהוא כשל בענק. כי מתחת לאף של מערכת הביטחון שבפיקודו הצליחו האיראנים או לפחות הם קרובים למסוגלות להציב טילים באליסטיים בתימן משם הם מסוגלים להגיע בנקל לכל מטרה בישראל.

 

נתניהו פועל כהרגלו באמצעי הפחדה והחדרת חרדות קיומיות בלב אזרחי ישראל. הוא עושה זאת בצמתים פוליטיים פנימיים מתוך מטרה אחת ויחידה: לשמור על כיסאו בלשכת ראש הממשלה ועל המיטה הזוגית שלו ברחוב בלפור ובמטוס שנבנה עבורו ועבור שרה בעלות המתקרבת למיליארד שקלים.

 

אלא שנתניהו הוא כישלון מהדהד בכל תחום: האיראנים חזקים מתמיד, נתניהו חלש ומפוחד מתמיד. הוא סוס פוליטי מדדה בדרך למעשיהו המנסה בכל מחיר להציל עצמו מהעמדה לדין.

 

אתמול ניצל פגישה בלשכתו עם שר אמריקני זוטר, סטיבן מנוצ’ין, כדי “איראן שואפת כעת להשיג נשק מדויק שיוכל לפגוע בכל מטרה במזרח התיכון בדיוק של 5-10 מטרים. הם מפתחים אותם באיראן ורוצים להציב אותם בעיראק ובסוריה, ולהפוך גם את הארסנל בלבנון, של 130 אלף רקטות סטטיסטיות לחימוש מונחה מדויק. באיראן שואפים לפתח את זה וכבר התחילו להכניס אותם לתימן במטרה לפגוע בישראל גם משם”.

.

 

נתניהו הוא שחירב את הסכם הגרעין, ריסק את הפיקוח הבינלאומי על תעשיית הגרעין והנשק האיראנית וגרם לשליטי טהראן להיות חזקים מתמיד. לעומת זאת, הפרוקסי של ביבי, טראמפ הוא המצוי בהתרסקות מוחלטת בעוד שביבי עצמו על סף איבוד השילטון ובדרך הפתלתלה העלולה להסתיים במעשיהו.

מה נשאר לו, ללקק לטראמפ על חיסול אל בגדאדי שלא היה מתרחש אלמלא הוסגר על ידי גורם מוסלמי אינטרסנטי.

.

נתניהו אמר: “טוב שהרוצח הזה קיבל את מה שמגיע לו. אנו נמצאים עדיין בעיצומו של מאבק נגד הטרור, נגד הסונים הקיצוניים בהובלת דאעש, אך גם נגד השיעים הקיצוניים בהובלת איראן ששולחת את זרועותיה לכל מקום במזרח התיכון”, אמר נתניהו.

.

מה שנשאר מבנימין נתניהו בערוב הקריירה. שלו הוא קשקשן בן 70 המפטפט עצמו לדעת.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן