מבזקים

לימוד מדיטציה לשיפור יכולות קוגניטיביות

מדיטציה, אותה מילה מזרחית מסתורית שמגיעה מתרבויות עתיקות היא חידה בתוך חידה, וכמילים רבות אחרות, יש בה גם פשטות שהופכת אותה לנגישה לכולנו. לימוד מדיטציה ככלי ייחודי ואפקטיבי לשיפור היכולות הקוגניטיביות הוא בחירה “בדרך הקלה” והיעילה לייצר שיפור בכל מדדי החיים. היכולת שלנו להתרכז בצורה נינוחה ולשמור על פוקוס גם במצבי הדחק הגדולים ביותר נשענת על תרגול זה, מה שאומר שכאשר מתחילים לתרגל מדיטציה מתחילים לחוות שלווה ורוגע שזולגים גם לעבודה, ללימודים ולמפגשים מאתגרים עם אנשים אחרים.

 

היכולות הקוגניטיביות שלנו, או ההכרה שלנו, הן כל אותן יכולות חשיבה, חישוב, הבנה, אכסון ושליפת מידע, ובעצם כל מה שמייחד אותנו מבחינת המיינד או המוח. ככל שיכולת החישוב, האנליזה, הנוכחות והזיהוי טובים יותר, כך המפגש שלנו עם המציאות מדויק יותר, עשיר יותר ועם יותר אפשרויות בחירה.

 

חופש הבחירה מתחיל בלימוד מדיטציה

 

אנו, כלל בני האדם, מסתובבים בעולם בתחושת חופשיות, כאילו אנחנו חופשיים ומבצעים בחירה חופשית לגמרי. כל מי שטעם את טעם לימוד המדיטציה כבר למד להבין מתוך חוויה ישירה כי האמת היא קצת אחרת. מסיבות אלו ואחרות, רובנו ככללנו מסתובבים בעולם בצורה חצי-אוטומטית. התניות, אותה מילה מסתורית ורבת פנים, מפעילות אותנו לאינספור כיוונים, ומי שמתבונן אחורה על חייו, בחירותיו ומעשיו יכול לזהות קו אחיד, אם לא בבחירות כלפי חוץ, אז באווירה הרגשית והמנטאלית בה נעשו בחירות אלו.

 

תרגול מדיטציה מאפשר לנו לקבל פרספקטיבה מאוד רחבה, כמו לעשות “זום-אאוט” מהרגלי היום-יום ותבניות הפעולה שלנו, ובכך לצאת מההרגל ולהתבונן בו לרגע. אותו רגע של התבוננות הוא זה האחראי לאותו חופש בחירה שכולנו מתהדרים בו, אך לא כולם זוכים לטעום ממנו באמת.

 

מתחילים עם סדנת מדיטציה

 

לא מדובר בטיפוס על אולימפוס, הגישה לידע רב-עוצמה זה פשוטה וישירה. התרגול פשוט וידידותי, והתוצאות לא מאחרות להגיע. סדנת מדיטציה בסיסית למתחילים יכולה לפתוח בפניכם את השער לחוויה יוצאת מגדר הרגיל, חוויה משנת חיים.

 

תרגול יומיומי קצר אך משמעותי יכול לקחת את המיינד שלכם, חווית החשיבה הקוגניטיבית שלכם, לשיאה, כאשר שיא זה הולך ומתעצם ככל שתעמיקו את התרגול. הריכוז ילך וישתפר, ועימו חופש הבחירה, שכן ככל שאנו ערים יותר לנעשה סביבנו, ומקבלים פרספקטיבה רחבה יותר, אנו מגלים שאפשר לבחור בעוד תגובות לסיטואציות חיים שבהן נהגנו להגיב בצורה אוטומטית לגמרי. אפשרויות אלו מגיעות דרך כלים נגישים ופשוטים ליישום כבר עכשיו, בסדנת מדיטציה ללימוד טכניקות מדיטציה אפקטיביות.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן