מבזקים

קורס דירקטורים

קורס דירקטורים הוא קורס מרתק המתאים לעובדים בעמדות מפתח ניהוליות המעוניינים להעשיר את הידע שלהם בנושאים הקשורים לניהול חברות ועסקים.

 

הערך המוסף של קורס דירקטורים

 

נושאי הלימוד המרתקים בקורס דירקטורים מעניקים ראייה מערכתית רחבה ועמוקה של תחומים אקוטיים שחייבים להבין אותם כשנמצאים בעמדות בכירות. לעתים קרובות, הדברים אינם מובנים כיאות עד שלא ברורים הרבדים הנוספים שלהם.

קורס דירקטורים מעניק את יכולת השימוש בכלי עבודה ממדרגה ראשונה שעוזרים מאד לכל מי שעוסק בניהול, לצורך ראייה חדה ורחבה והבנה עמוקה, למען ההצלחה בתפקידו הניהולי.

 

דירקטור בחברות ציבוריות

 

מטרתם של אנשים רבים הנרשמים לקורס דירקטורים היא להגיע למשרת דירקטור בחברות ציבוריות העוסקות בתחומים שונים.

הדירקטורים יכולים לייצג במועצת המנהלים את בעלי החברה המעוניינים שהחברה תתנהל על פי תפיסות העולם שלהם, הדרך העסקית שבחרו כטובה וכנכונה ביותר.

דירקטורים יכולים לייצג גם את הציבור כשהם מביעים את עמדת הציבור בנושאים המועלים לדיון במועצת המנהלים ונוגעים לכלל הציבור כמו כספי ציבור המושקעים בבורסה.

לאור האחריות הרבה הרובצת על כתפיהם של הדירקטורים בדירקטוריונים, הם חייבים להיות בעלי ידע רב בתחומים עסקיים ספציפיים שבהם עוסקת החברה. רק בעלי ידע מקצועי ממוקד ייבחרו כנציגים ראויים במועצות המנהלים הללו. בשנים האחרונות קיימת הקפדה גדולה על נושא ניגוד עניינים וטוהר המידות של הדירקטורים עקב מעידות כאלה ואחרות שקרו בחברות מסוימות.

 

נושאי הלימוד בקורס דירקטורים

 

קורס דירקטורים חייב להכין את הדירקטורים המיועדים לכך לדעת לנתח מצבים שונים. זו הסיבה שלומדים את הנושאים האקוטיים:

  • כל מה שקשור לנושא המניות, סוגי המניות, אופן העברת מניות, הגדלת הקצאות וכו’ .
  • ניתוחי ישיבות דירקטורים במקומות שונים.
  • אופן ניהול ישיבות דירקטוריון כיו”ר הדירקטוריון או כחבר מן המניין.

נושאים משפטיים

 

מכלול הפעילות בדירקטוריונים כרוכה באישורים משפטיים ובפעילות המעוגנת בהסכמים. לכן לומדים בקורס את הסמכויות של הדירקטורים, מהם העקרונות שעל פיהם הם פועלים, חוק החברות והתאגידים, אופן התשלום, אילו סוגי דירקטורים קיימים, דיני עבודה, חוק ניירות ערך, אישורי תשלום לבעלי עניין, שימוש ביועצים חיצוניים לצורך בדיקת היתכנות של עסקאות ונושאים מסקרנים נוספים.

 

נושאים כספיים

 

הנושאים הפיננסיים שבהם דנים בישיבות הדירקטוריונים הם בסכומי עתק ולכן כל מי שלומד בקורס דירקטורים חייב להיות בעל ידע בנושאים עסקיים רבים מכל היבטיהם. הבסיס לכך הוא להבין סוגים שונים של מושגים, דוחות כספיים ודוחות פנימיים של החברות כמו תקציבים, תזרימי מזומנים, תכניות עסקיות, שווי של חברות לצרכי מכירה, רווח גולמי, רווח נקי, פחת ועוד.

 

 

כל תחום נלמד בצורה רוחבית ומקיפה, תוך מתן דוגמאות מהחיים האמתיים ומתן האפשרות לסטודנטים לקבל החלטות בעצמם ובשלב שני להשוות אותם להחלטות שהתקבלו בפועל במקרה זה .

רוב האנשים הלומדים בקורס דירקטורים הם מנהלים בפועל, עורכי דין כלכלנים וגורמים נוספים שהעיסוק היום יומי שלהם נושק לתחום זה.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן