מבזקים

אופציה מעניינת בעידן של אי וודאות – לימודי נדל”ן

אחד המאפיינים הברורים, הבולטים והעקביים ביותר של העידן בו אנו חיים, הוא רמה גבוהה ומתמשכת של אי וודאות במגוון תחומים בחיים. קצב השינויים המהיר המאפיין את הטכנולוגיה, הכלכלה והחברה בכללותה מביא אותנו למצב בו לא ניתן לחזות ברמה גבוהה של וודאות כיצד ייראו הדברים בעוד כמה שנים ספורות, שלא לדבר על עוד כמה עשורים קדימה. בעוד אי הוודאות באה לכדי ביטוי בתחומים רבים בחיים, אחד התחומים בהם היא גורמת לרמות גבוהות במיוחד של דאגה ובלבול הוא שוק העבודה ועולם התעסוקה. בתוך כל אי הוודאות הזו, בכל זאת ישנן כמה מגמות ותחומי עיסוק עליהם ניתן להצביע כאטרקטיביים, או לכל הפחות מסקרנים. אחד מהם הוא ללא ספק עולם יזמות הנדל”ן.

 

מגמת צמיחה עקבית – שוק הנדל”ן המקומי והעולמי

 

מיד נגיע ללימודי נדל”ן וכיצד הם מאפשרים להיכנס ולעסוק בתחום זה וספציפית ביזמות נדל”ן, אך לפני כן חשוב להבהיר מדוע מתייחסים לעולם הנדל”ן כאל תחום עיסוק ופעילות אטרקטיבי ויציב יחסית, כזה המציע רמה מסוימת ובלתי מבוטלת של וודאות, גם ודווקא בעולם המשתנה בקצב מסחרר. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא כי המשך הצמיחה והפיתוח של עולם הנדל”ן, הן של השוק הישראלי והן של השוק העולמי בכללותו, הולך יד ביד עם גידול האוכלוסייה החיובי הקיים בישראל ובעולם כולו, כמו גם עם עצם המגמה השולטת של אי וודאות ושינויים תכופים ומהירים. ככל שהאוכלוסייה גדלה נוצר כמובן ביקוש נוסף לנדל”ן, וככל שרמות אי הוודאות גדלות והעתיד הופך בלתי צפוי יותר ויותר, כך מעוניינים יותר ויותר אנשים ליצור לעצמם לפחות משבצת אחת בחייהם אשר תהיה בטוחה וודאית. מרביתנו מעוניינים שמשבצת זו תהיה בצורה של בית או דירה – נכס כלשהו בו נוכל תמיד להתגורר או להשכיר בתמורה להכנסה פאסיבית אשר תעניק לנו ביטחון כלכלי ויציבות.

 

קורס יזמות נדל”ן ומסלולים נוספים המאפשרים לעסוק בתחום  באופן מקצועי

 

לאחר שהבנו מדוע דווקא בעולם הנדל”ן ניתן למצוא רמות גבוהות יחסית של וודאות דווקא בעידן הבלתי וודאי ביותר בהיסטוריה, ומכיוון שעולם הנדל”ן קורץ לרובנו הן כצרכנים והן כיזמים או משקיעים פוטנציאליים, נשאלת השאלה המתבקשת – כיצד ניתן להיכנס לתחום זה ולעסוק בו באופן מקצועי, במטרה להבטיח לעצמנו תחום עיסוק יציב ופרנסה אטרקטיבית למשך שנים רבות קדימה?

 

ובכן, ניתן למצוא כיום בישראל ספציפית ובעולם המערבי כולו מספר רב של מוסדות לימודים המציעים מסלולים שונים של לימודי נדל”ן. אחת הדוגמאות הבולטות בהקשר זה היא של קורס יזמות נדל”ן – קורס במסגרתו לומדים כיצד להתחיל לפעול בעולם הנדל”ן דווקא כיזמים, ולא בהכרח בתור משקיעים המגיעים עם ממון רב מראש, או כקבלנים או אנשי מקצוע אחרים הקשורים לתחום. במסגרת קורס יזמות נדל”ן, כמו גם במסגרות רבות אחרות של לימודי נדלן, מוענקים לתלמידים הכלים השונים והידע הנדרש המאפשרים להתחיל לפעול בשוק כמעט “מאפס” – ללא ניסיון קודם וללא הון עצמי משמעותי. כמובן שזה לא כל כך פשוט או קל, אך הנקודה החשובה היא כי זה אפשרי, ונעשה בפועל על ידי אינספור אנשים בארץ ובעולם.

בנוסף לכלים ולידע תיאורטי הרלבנטי לפעילות בעולם הנדל”ן, ניתן למצוא בקורס נדלן ממוצע, וספציפית במסגרות כמו קורס יזמות נדל”ן, גם התנסות מעשית מסוימת. התלמידים בקורס משתתפים בסוג של סימולציה מפורטת ביותר במסגרתה הם מוציאים לפועל פרויקט נדל”ני, מ א’ ועד ת’. התנסות זו מעניקה להם את הביטחון הנדרש על מנת לצאת לאחר מכן לשוק ולהתחיל לפעול בעצמם באופן מושכל ומקצועי.

 

הכנסו לאתר bdo-academy המציע קורסים בתחום שוק ההון, לימודי רישיון ביטוח, יזמות, חשבונאות ועוד.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן