מבזקים

איך למכור את הנכס שלכם בקלות?

מכירה של נכס נדל”ן יכולה להיות עניין מאתגר, במיוחד כאשר הנסיבות אינן מתאימות – השוק אינו לטובתנו, ההיצע באזור בו ממוקם הנכס גבוה במיוחד, הביקוש אינו בשמיים וכו’.

 

בעוד מכירה של נכס עשויה להיות מצעד כלכלי מרכזי ומשמעותי עבור האדם הממוצע המחזיק בו, כאשר מעוניינים באמת להצליח ולמכור את הנכס במסגרת הזמן שהצבנו לעצמנו ובטווח מחירים התואם את ציפיותינו, מומלץ לנקוט במספר צעדים אשר יגדילו משמעותית את סיכויי המכירה.

 

מה אנו יכולים לעשות על מנת לקדם את תהליך מכירת הנכס שברשותנו? להלן מספר טיפים מרכזיים אשר יסייעו לכם למכור את הנכס שברשותכם ביתר קלות –

 

הקפדה על נראות הנכס   

 

בעוד מיקומו של נכס, גודלו ושאר מאפיינים “קבועים” יחסית אשר אינם ממש בשליטתנו משחקים אמנם תפקיד מרכזי במכירתו, עדיין נודעת חשיבות רבה לנראות הנכס עצמו – כיצד נראים הבית/דירה שאנו מנסים למכור? האם הנכס נקי ומסודר? האם דאגנו לתקן ולשפץ את כל מה שאפשר בנכס? כיצד נראית הגינה והכניסה לבית? האם הקירות צבועים ומסוידים? וכד’ – כל אלו משפיעים משמעותית על סיכויי המכירה, גם אם חלקם נדמים לכם בעלי חשיבות נמוכה יחסית.

 

כאשר מגיעים קונים פוטנציאליים לבחון את הנכס, הנראות שלו משחקת תפקיד מרכזי ברושם הכללי ובדעה שהם מגבשים לגביו, הרבה מעבר למה שהם בעצמם מודעים לו

 

סיור וירטואלי

 

הטכנולוגיה של ימינו מאפשרת לכל אחד ובכל מקום בעולם לערוך סיור וירטואלי בנכס שאתם מנסים למכור.

 

הכוונה ב”סיור וירטואלי” היא לצילום מקצועי של הבית הנערך בטכנולוגיית צילום מתקדמת ב 360 מעלות. צילום זה מאפשר ממש “לסייר” בנכס דרך המחשב, לעבור מחדר לחדר ולהתבונן בכל חלק וחלק של הבית מקרוב.

 

על מנת שסיור וירטואלי מסוג זה אכן יהיה אפקטיבי מומלץ לעשותו באופן מקצועי, על ידי חברה המתמחה ספציפית בתחום זה.

כך ניתן להבטיח צילום 360 מעלות איכותי אשר יתפוס בצורה טובה כל חלק של הבית ויאפשר סיור וירטואלי יסודי ואפקטיבי.

 

בתור בעלי הנכס (או האנשים המנסים למכור אותו עבור הבעלים) כדאי לדאוג לניקיון וסידור יסודי של הבית לפני הצילום.

 

סיורים וירטואליים נכנסים לשימוש נרחב רק ממש בימים אלו, ומדובר בטכניקה מתקדמת ואפקטיבית ביותר, כזו אשר מרחיבה את שוק הקונים הפוטנציאליים ועשויה לחולל מהפכה של ממש בתחום

 

סבלנות 

 

נקודה חשובה נוספת עבור כל מי שמנסה למכור נכס זה או אחר היא להתאזר בסבלנות. כמובן שבמצבים מסוימים אין ברירה אלא למכור במהרה, ובמקרים אלו כנראה שתיאלצו לרדת במחיר ולהתפשר.

 

במידה ואינכם חייבים ממש למכור במהרה, סבלנות היא שם המשחק – מוכרים סבלניים, אשר מוכנים לחכות עוד כמה חודשים עד למכירה, לרוב נהנים ממחיר מכירה גבוה יותר ואשר יענה יותר על ציפיותיהם ההתחלתיות

 

לא להזניח את הפרסום של הנכס ברשת

 

האינטרנט מעניק למי שמוכר נכס בימינו מספר כלים שימושיים ואפקטיביים ביותר, וחבל שלא לנצל אותם בהרחבה.

 

כבר ציינו את הסיור הווירטואלי, ובנוסף ניתן וכדאי לפרסם ברשתות החברתיות השונות (כאן כדאי למצוא את הקבוצות הרלבנטיות ביותר, ולא לפרסם רק באופן כללי), בפורומים של נדל”ן, באתרים המתמקדים בחיפוש נכסים וכו’.

 

דרך הרשת ניתן כיום להרחיב את כמות האנשים אשר ייחשפו לנכס שלכם בצורה נרחבת ודראסטית.

באמצעות פרסום ממוקד ומחושב יותר, והקפדה להמשיך ולפרסם לאורך זמן, תוכלו להעלות את סיכויי המכירה בתנאים בהם אתם מעוניינים באופן מהותי ביותר.

 

מדובר בכלי יעיל ומשתלם כל כך עד כי חבל שלא לנצלו בצורה נרחבת. במידה ואינכם בטוחים בדיוק כיצד לפעול בתחום זה, ניתן ורצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע, הן מעולם הנדל”ן והן מעולם השיווק הדיגיטלי

 

לסיכום, ישנן מספר פעולות פשוטות אך אפקטיביות ביותר שניתן לעשות כיום על מנת למכור נכס ביתר קלות. באמצעות עבודה שיטתית ומסודרת גם הנכס שלכם יימכר בסופו של דבר.

 

בהצלחה!

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן