מבזקים

הגיל לא קובע: איך תנצחו את תופעות גיל המעבר

פרמה גורי

נשים רבות חוששות מגיל המעבר בשל התופעות השונות שמלוות את תקופת חיים זאת. גלי חום כבדים, עלייה במשקל, שינויים תכופים במצב הרוח, נדודי שינה, מתח נפשי. בגיל המעבר אכן חלים שינויים הורמונליים עם הירידה באסטרוגן והגוף מגיב בהתאם כאשר כל אישה חווה באופן שונה את תופעות גיל המעבר. מהם הסימפטומים הנפוצים ואיך תתמודדי אתם כדי להרגיש טוב ולהראות נפלא לאורך כל התקופה ואחריה?

 

החום בדרך אליך

 

כ-75% מהנשים חוות גלי חום בתקופת גיל המעבר כאשר הגלים באים לידי ביטוי בתחושה של חום פתאומי והזעות לילה. לרוב מדובר בהבזק של מספר דקות, אבל במקרים קיצוניים גלי החום פוקדים את האישה בין 20-30 פעמים ביום ויכולים להימשך מספר שנים. הגלים מתעצמים בעיקר בלילה והם תוצר של חוסר איזון כימי כאשר החלק האחראי במוח על וויסות הטמפרטורה עובר שינוי וכלי הדם מתרחבים. ההתמודדות עם גלי חום מחייבת שינוי באורח החיים כמו למשל, אמבטיות קרות, הימנעות ממאכלים ארומאטיים, ביגוד קליל ואוורירי מבדים רפויים ונושמים, פעילות גופנית סדירה וגם רגיעה ושימוש באסטרוגנים צמחיים ופורמולות על בסיס רכיבים טבעיים שיכולים להפחית את תדירות הגלים ועוצמתם.

 

שינויים בשינה

 

שנת לילה טובה חיונית לתפקוד מכל הבחינות, אבל בין תופעות גיל המעבר ניתן למצוא השפעה שלילית של ההורמונים על איכות השינה. חשוב מאוד להחליף מצעים שיהיו רכים ונעימים, כדאי לאמץ טקס שינה יומיומי, להימנע מקפאין מספר שעות לפני השינה, לתרגל דמיון מודרך ולעמעם אורות על מנת להתמסר לשינה בדרך טובה יותר. הורמון החושך מלטונין אף הוא יכול לסייע בשנת לילה טובה יותר במהלך גיל המעבר וכאשר יש קשיי הירדמות וקשיי שינה.

 

עצבנות בלתי מוסברת

 

מצב הרוח מושפע מהשינויים ההורמונאליים היוצרים מצב נפשי בלתי יציב. מצד אחד, את שמחה ונלהבת יותר מהרגיל ומצד שני, את מדוכדכת ועצובה בו זמנית או לסירוגין וללא סיבה ברורה. חשוב מאוד לאמץ טכניקות הרפיה, למצוא תחומי עניין שמסבים לך הנאה, פורמולות להרגעה במידה והסטרס גואה ולטפל בדיכאון במידה והוא מתגבר כדי לא חלילה להיסחף לתהומות של ייאוש רק בגלל סיבה הורמונאלית.

 

חיי המין לא מה שהיו פעם

 

ההורמונים אחראים כאמור לשינויים פיזיולוגיים וביניהם ניתן לציין תופעה של יובש בנרתיק, עקצוץ, גירוד וחוסר נוחות שגורם גם לכאבים בעת קיום יחסי מין. היובש נגרם בעקבות ירידה בתחושת הסיכוך ודילול הרקמות וכדאי לבחון תוספים אסטרוגניים או שימוש בחומרי סיכה להשבת גמישות לנרתיק.

תופעות גיל המעבר עשויות להופיע הרבה לפני הפסקת הווסת ולכן, חשוב להיות קשובות לסימפטומים ולזהות מתי מדובר בתסמינים המזוהים עם גיל המעבר. קיימים פתרונות טבעיים ותומכים שונים להשלמת הטיפול או כטיפול אלטרנטיבי בסימפטומים להעלאת איכות החיים בגיל המעבר.

 

*** הכתבה בחסות פרמה גורי המשווקת סדרת מוצרי פרומנסיל לנשים בגיל המעבר 45 פלוס. למידע נוסף המוצרים המסייעים לעבור את גיל המעבר, בנוחות, ובקרירות היכנסו לאתר בקישור.

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן