מבזקים

מתי חשוב לפנות אל עורך דין מחלות קשות?

במאה ה-21, ובעצם כבר בסופה של המאה הקודמת, התרחשה קפיצת מדרגה משמעותית בכל מה שקשור לרפואה. הדימות השתכלל, האבחונים הפכו מדויקים יותר ומפורטים יותר, פותחו הליכים חדשים שמספקים מענה אפקטיבי למחלות שבעבר היו חשוכות מרפא וגם המיומנות של הרופאים התעצמה. בהתאם גם מי שלוקה במחלה קשה יכול להתמודד איתה בהצלחה, אבל כדי שכך יהיה הוא זקוק למקסימום תמיכה ובעיקר לראש שקט מדאגות אחרות. על-מנת שההיבט הכלכלי לא יהיה בעייתי מוצע לנו ביטוח מחלות קשות – רכיב בתוך ביטוח בריאות שבמסגרתו מתחייבת חברת הביטוח לשלם למבוטח סכום כסף חד-פעמי, מן הסתם גבוה (המבוטח קובע מה הוא יהיה, כשטווח האפשרויות רחב מאוד, מ-60-70 אלף ₪ ועד 600,000-700,000 ₪) אם מתגלה אצלו מחלה מתוך רשימה שנקבעת מראש של מחלות חמורות.

בכל מקרה שבו חברת הביטוח מנסה להתחמק מתשלום הסכום, חשוב לפנות באופן מידי לעורך דין מומחה למחלות קשות ובעל ניסיון בתביעות מול חברות ביטוח שלא ממלאות את ההתחייבות שלהן למבוטחים. כדאי לדעת שבחלק מהמקרים עצם ההתייצבות מול חברת הביטוח עם עו”ד מחלות קשות משנה את המצב לטובת המבוטח.

 

הטיית כף המאזניים לטובת המבוטח

 

יחסי הכוחות בין חברת ביטוח לבין מבוטח אינם מאוזנים. אמנם המבוטח הוא הלקוח של החברה, וכמו כל חברה, גם חברות הביטוח מחזרות אחרי לקוחות, אולם כשלקוח מבקש להפעיל פוליסה, יחסי הכוחות מתהפכים ולחברת הביטוח יש יתרון – גם של גודל וגם בזכות העובדה שיש לה עורכי דין משלה שמייצגים אותה אל מול הלקוח הקטן.

בנוסף לרוב המבוטחים אין את הבקיאות הנדרשת כדי להבין האם עילת הדחייה של התביעה להפעלת הפוליסה מוצדקת. מי שמתמודד עם מחלה קשה חייב להקדיש את מלוא המשאבים שלו להחלמה, והתוצאה עלולה להיות אובדן הכסף. עורך דין מחלות קשות מייצר איזון טוב יותר מול חברת הביטוח ולמעשה מטה את הכף לטובת המבוטח.

 

למה חשוב לפנות מיד אל עורך דין מחלות קשות?

 

תביעה אשר מוגשת לאחר פרק זמן משמעותי, למשל 3 שנים, עלולה להידחות בטענת התיישנות. בהתאם חשוב לפנות אל עורך דין מחלות קשות בהקדם האפשרי. במידת הצורך עו”ד שמתמחה בביטוחי מחלות קשות יגיש תביעה לבית משפט וכך יבטיח אי התיישנות.

 

השגת חוות דעת רפואיות רלוונטיות

 

פעולה חשובה נוספת שעורך הדין המומחה למחלות קשות עשוי לנקוט בה באופן מידי היא השגת חוות דעת רפואית שתסתור את הנימוקים של חברת הביטוח לדחיית התביעה להפעלת הפוליסה. לניסיון של אותו עורך דין מחלות קשות יש תפקיד קריטי, שכן מדובר בתיקים מורכבים ועל כן חוות הדעת חייבת להיות מדויקת.

 

דחיית תביעה עקב הסתרת מידע רפואי

 

אחת הסיבות הנפוצות לדחיית בקשה להפעלת פוליסת מחלות קשות היא אי גילוי, כלומר כשחברת הביטוח מאשימה את המבוטח שלא סיפר לה את כל האמת על מצבו הרפואי בעת רכישת הפוליסה. עורך דין מחלות קשות מיומן יודע להתמודד גם עם מצבים אלה, תוך כדי שהוא נשען על הפסיקה הענפה הקיימת במקרים דומים.

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן