מבזקים

פנייה אל מומחה חניכיים

טיפול בחלל הפה יכול למנוע ממך סבל רב. הזנחת האזור יכולה להוביל לשלל תופעות, בהן חורים בשיניים, התרופפות של השיניים, ריח רע מהפה, שיניים לא יפות ועוד. כל אלו יכולים להימנע דרך טיפול עצמי והגעה אל רופא שיניים אחת לתקופה. לעתים הטיפול העצמי לא יספיק או שישנו מצב בו יש לפנות אל מומחה חניכיים.

 

מקרים בהם נדרש מומחה חניכיים

 

רופאי שיניים יכולים לבצע עבודה מצוינת לחלל הפה ולעזור בביצוע פעולות מניעה. פעולות כמו ניקוי השיניים באופן קבוע על ידי שיננית ובדיקה קבועה של מצב השיניים, יכול להשפיע עליהן וגם על החניכיים. עם זאת, ישנם מקרים בהם כדאי לפנות אל רופא אשר מומחה בבריאות החניכיים.

במקרה של פגיעה פיזית בחלל הפה, יש להגיע לא רק אל רופא השיניים אלא גם אל רופא חניכיים שיוכל לבדוק כי הן לא נפגעו (כמו לאחר תאונה או נפילה). במקרה של דלקות בחלל הפה, יש לפנות אל מומחה חניכיים שיביע את דעתו ויבחן את דרך הטיפול הנכונה ביותר. כמו כן, יש לפנות אל המומחה במידה וישנה מחלת חניכיים.

 

הדרך לזהות מחלות חניכיים

 

כיוון שרוב האנשים חושבים שכל בעיה בחלל הפה דורשת טיפול של רופא השיניים, חשוב להכיר את הסימנים שיכולים להצביע דווקא על מחלות חניכיים:

  • דימומים – דימום לאחר צחצוח שיניים יכול להצביע על מחלה באזור החניכיים וכדאי לבחון את המצב.
  • נפיחות ורגישות – כאשר החניכיים רגישות למגע וכשמופיע כאב בשתיית מים קרים, יש לבחון אם הדבר נובע ממחלת חניכיים.
  • ריח רע – ריח רע בחלל הפה הוא סיבה להגיע אל מומחה חניכיים ולבדוק אם מדובר בדלקת.
  • מרווחים בשיניים – לא מדובר על מרווחים שנוצרו בעת תחלופת השיניים אלא במצב בו בגיל בוגר השיניים משנות מיקום ונוצר מרווח. הרופא שמומחה בחניכיים יוכל לזהות אם מדובר בבעיה שיש לטפל בה או שמדובר במצב תקין.
  • נסיגת חניכיים – כאשר החניכיים משנות את המיקום שלהן, ממש כמו השיניים, יש לפנות אל מומחה. הדבר יכול להיות תוצאה של דלקת, מכה או שיכולה להיות סיבה אחרת אך כל אלו דורשות התייחסות וטיפול.
  • המלצת רופא – לעתים יהיה זה דווקא רופא השיניים אשר ימליץ לפנות אל מומחה חניכיים. כיוון שרופא זה עבר התמחות בנוסף לרפואת השיניים, הוא יהיה הכתובת במקרה ורופא השיניים יבין כי הטיפול הנדרש הוא עמוק יותר.

בדיקה כי הרופא מתמחה בחניכיים ולא רק בשיניים

 

בכל מקרה של חשד לבעיה בחניכיים מומלץ לפנות אל מומחה חניכיים ולא רק אל רופא השיניים. כמו כן בביקור אצל הרופא ניתן לבקש חוות דעת על מצב החניכיים ובמידה וישנה המלצה להמשך טיפול לפנות אל ד”ר גיא לוי או רופא אחר שהתמחה בטיפולי חניכיים בנוסף על היותו רופא שיניים.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן