מבזקים

תרומתו של משה צוק לשילוב בני נוער על הספקטרום האוטיסטי בצה”ל

הקמתה של היחידה שבבסיס נחשונים, הקרויה “יחידת קלרה” מסתמנת כצעד משמעותי בצה”ל אל עבר מתן שוויון הזדמנויות לכלל הנערים והנערות בישראל. כששילוב טייסות וחיילות קרביות כבר מאחורינו, הצעד הבא היה די מתבקש, גיוס חיילים וחיילות עם מוגבלויות לשירות צבאי מלא.

 

היחידה הוקמה במסגרת התכנית “גדולים במדים”, אותה ייסדו לפני כ- 10 שנים האלוף גבי אופיר וסא”ל אריאל אלמוג. התכנית נועדה לשלב במערכת הצבאית צעירים וצעירות עם מוגבלויות, ולהכשירם לצאת אל החיים האזרחיים ולחיות חיים עצמאיים ככל שניתן בתום שירותם הצבאי, לאפשר להם לתרום למדינה ולממש את יכולותיהם במסגרת, תוך פיתוח עצמאות ומנהיגות. התכנית זכתה ל”אות הנשיא למתנדב” בשנת 2017, ולאורך שנות פעילותה הספיקה לשלב כבר עשרות מתגייסים בין שורות צה”ל.

 

יחידת קלרה קרויה על שם אמו של משה צוק, היזם ואיש העסקים, שתרם להקמת היחידה חצי מליון ש”ח, כחלק מפעילותו למען שוויון ההזדמנויות בחברה לכל אדם באשר הוא.

 

משה צוק, שהתחיל דרכו במפעל השיש של אביו בכפר סבא, הוא כיום הבעלים של קבוצת צוק, הכוללת פעילות של מסחר בשיש ובאבן טבעית בחברותיו: “צוק מוצרי שיש בע”מ”, שמתמחה ביבוא, ושיווק של אריחים לחיפוי ולריצוף, חברת “אופק ביצוע”, המתמחה בייבוא, שיווק והתקנת מדרגות, וחברות נוספות בסין ובאיטליה. החברות, המובילות בתחומן, עובדות עם מיטב חברות הבניה, הקבלנים, האדריכלים והמעצבים בישראל וברחבי ארה”ב ואירופה.

 

קבוצת צוק כוללת גם את ” Zuk Finance” הפועלת בתחום המימון ומעניקה שירותים פיננסיים שונים, במסגרת חברות, שסניפיהן ממוקמים ברחבי רומניה, גיאורגיה וארה”ב, ופעילותן מתמקדת בתחום המימון לרכב ולנדל”ן בשוק הפרטי והעסקי.

 

פעילותו העסקית הענפה מצליחה הודות לניהול חכם, שמאפשר לכל אחת מהחברות שבבעלותו להתנהל באופן אוטונומי ולפעול בשוק המקומי, שהוא המגרש הביתי של כל אחת מהן. בד בבד הוא מאפשר לחברות הללו לנצל את כוחן המשותף כדי לשלוט בשווקים בהם הן פועלות, וכך לייצב ולמנף כל אחת מהחברות הללו בנפרד.

 

פרט לחברות שבבעלותו, משה צוק הוא משקיע ושותף פעיל בחברות פורצות דרך, שמאחוריהן עומדים יזמים עם רעיונות טכנולוגיים מתקדמים. בין השקעותיו, חברת Samsara Luggage שנסחרת בבורסה בארה”ב. חברה זו פיתחה מזוודות חכמות, שבאמצעות התחברות לאפליקציה ניתן לאתר אותן ולעקוב אחר מיקומן. פרט לחידוש המהפכני הזה, המזוודה גם משמשת כמטען למכשירים סלולריים ומספקת תאורה בסביבה חשוכה.

 

Algo Wix , חברה הפועלת באחד התחומים הכי חמים ומתפתחים כיום, היא השקעה נוספת של משה צוק. החברה מתמחה בפיתוח משאפים רפואיים, העוקבים ומודדים את השימוש בקנאביס רפואי, ונועדו לתת פתרון לחולים, שמבקשים לשלוט במינון ובעוצמת התרופה, ולהתאימה לצורכיהם באופן אינדיבידואלי.

 

משה צוק מתאר את רוח היזמות כחלק מה-  DNA שלו. הוא מחפש אחר רעיונות מבריקים ויזמים שאפתנים ופועל למען מימוש הפוטנציאל שבהם. יחידת קלרה היא אחת הדרכים שלו להצהיר לעולם, שלכל אדם ששואף ורוצה נחוצה רק הזדמנות להגשמה. והמשתתפים בתכנית גדולים במדים מוכיחים לנו שזה נכון

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן