מבזקים

ליברמן באיום מפורש על נתניהו: מתווה הנשיא או ממשלה בלעדיך

אביגדור ליברמן הודיע במוצאי שבת כי לא יתמוך בבחירה ישירה בין נתניהו לגנץ. לפחות לא בסיבוב בחירות מיוחד. הוא אמר את הדברים על רקע סקרים שמתפרסמים בתחילת השבוע שבכולם רוב מוחץ של הציבור מעדיף ממשלה בראשות בני גנץ על פני המשך שליטת נתניהו במדינת ישראל.

 

לראשונה הכריז יושב ראש ישראל ביתנו כי יתמוך גם בממשלה צרה אם נתניהו יסרב לקבל את הצעת הנשיא ריבלין לרוטציה שתכלול התחייבות של ביבי לפרוש מייד כשיוגש נגדו כתב אישום בסעיף נבצרות.

 

נתניהו מסרב לכך בכל תוקף ומנסה להרוויח זמן על ידי יציאה לסיבוב בחירות נוסף שיותיר אותו ראש ממשלת מעבר זמנית  למשך עוד כמה וכמה חודשים נוספים.

 

ליברמן היה לראשונה חד משמעי בהצהרתו לגבי כוונותיו, זאת לקראת פקיעת המנדט של בני גנץ. הניסוח היה אמנם פתלתל אבל המשמעות חד משמעית: איום מפורש על ביבי שאם לא יפרק את גוש הימין החרדי ולא יסכים לנבצרות, איבט בהחלט עשוי לתמוך בממשלה חדשה בראשות גנץ.

.

במקביל, גנץ צפוי להכריז כי הוא מקבל את מתווה הנשיא כדי לאלץ את נתניהו להפוך לסרבן. גנץ וליברמן נועדו ואפשר שזה היה הסיכום שהושג ביניהם.

 

ליברמן אמר כי “בין בחירות בסיבוב השלישי לבין הקמת ממשלת אחדות לאומית מפרידות שתי החלטות – החלטה של גנץ לקבל את מתווה הנשיא כולל נבצרות והחלטה של נתניהו להיפרד מגוש החרדים המשיחי שלו”.

ליברמן הצהיר כי “מי שלא יידע לקבל החלטה – אנחנו נסיק מסקנות. כל אחד שלא יידע לקבל החלטה נכונה – אנחנו נתמוך בצד השני”.

 

״בבחירות דיברנו על ממשלת אחדות ליברלית, לא במקרה. הדבר הכי חשוב מבחינתה של מדינת ישראל למנוע בחירות סיבוב שלישי, ולהקים ממשלת אחדות. אני ממליץ לשני הצדדים לקבל החלטה נכונה”.

 

בינתיים, גם אם ממשלתו של נתניהו תאשר את מינויו של נפתלי בנט לתפקיד שר הביטחון לא ברור אם המהלך יהיה חוקי ובכל מקרה נראה שיגיע להכרעת בית המשפט. נתניהו מפעיל כל טריק, שטיק ומניפולציה אםשרית לשם הישרדות אישית אבל זמנו בבלפור מתקצר והולך. טוב שכך.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן