מתווה ריבלין: נתניהו יפורק מכל סמכויותיו ברגע הגשת כתב האישום נגדו

פחות משבוע נותר לבני גנץ להצליח במה שנתניהו כשל בו – להקים ממשלה חדשה שתזכה לאמון הכנסת. עם סיום 48 שעות סבב האלימות הביטחונית המתיחות גוברת לקראת פקיעת המועד.

 

בני גנץ מעוניין בממשלת אחדות ומסכים למתווה הנשיא ריבלין. כך גם ליברמן. המשמעות היא שעכשיו הכל תלוי בנתניהו. היום התבררה הסוגייה המעורפלת המעניינת ביותר במתווה: עניין יציאת נתניהו לנבצרות אם ברצונו להיות הראשון ברוטציה, כלומר להמשיך כראש ממשלה.

 

בליכוד אומרים כי נתניהו רוצה גם להיות ראשון ברוטציה כפי שהציע הנשיא וגם לקבל חסינות מהעמדה לדין. ריבלין סבור כי על נתניהו לצאת לנבצרות מייד עם הגשת כתב האישום נגדו או לכל המאוחר עם תחילת משפטו. ביבי עשוי להסכים לכך אבל ריבלין אטמר כי אם לא תהיה הסכמת גנץ לכך על נתניהו לפרוש ולהתפרק מכל סמכויותיו עם הגשת כתב האישום, כלומר בקרוב מאוד.

 

בכחול לבן לא יסכימו לחכות עד למדפט מחשש שביבי יצליח לדיות את הקץ לנצח. בעיקר לא מוכן לשמוע מהרעיון הזה האגף הדומיננטי של יאיר לפיד. לנתניהו אופוזיציה סמויה גם במחנה הימין ובעיקר בליכוד, שם כבר רוצים לראותו מפנה את הזירה למאבק הירושה.

 

אין ספק שלפנינו שבוע פוליטי מתוח מאין כמותו בסופו נדע האם יקבל גנץ ארכה בהסכמת הליכוד או שאכן הולכים לעוד סבב בחירות.

 

רמי יצהר Rami Yitzha

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםסיכום הסבב: ניצחון ענק של ביבי – ומי אכל אותה?
המאמר הבאהמתיחות נמשכת והפעם עם החמאס
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.