מבזקים

היערכות מוגברת לקראת הגשת כתב האישום נגד נתניהו

אבטחה מתוגברת סביב האישים המרכזיים הקשורים בהגשת כתבי האישום נגד נתניהו. מדבר ביועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט ולפרקליט המדינה שי ניצן. הדיונים בנושא הסתיימו ובימים הקרובים צפויה ההכרזה הראשונה באחד התיקים. ראש הממשלה נתניהו יועמד למשפט פלילי.

 

״עניין מרכזי״ דיווח קודם לכן: עד יום רביעי צריכה לקום ממשלה. תחילה, די בכל רוב בכנסת כדי להקים ממשלה זמנית. המטרה הברורה והחד משמעית היא להקים ממשלה זמנית כזו בראשות בני גנץ.

 

לכל ברור כי ההכרעה בידי אביגדור ליברמן. רק בתמיכתו ניתן יהיה לסלק את נתניהו. אביגדור ליברמן עדיין לא הודיע מה החליט ולכן הכל תלוי בו.

 

אבל חכו חכו זה יכול גם להיות אחרת: היועץ המשפטי לממשלה השלים עם ציוותו את המלאכה. ל״עניין מרכזי״ נודע כי הכל מוכן ומזומן להכרזה על הגשה מיידית של כתב אישום נגד נתניהו. מערכת לחצים חסרת תקדים בחומרתה מופעלת כדי לעכב את הגשת כתב האישום. אבל הצמרת הנשפטית והמשטרתית איתנה בדעתה: די עם הדחיות. הגיע הזמן לעשות מה שהיה צריך להיעשות כבר לפני שנה.

 

בליכוד לא רוצים בחירות. רוצים שביבי יסולק אבל לא על ידם. במפלגה יודעים כי בבחירות הבאות המפלגה תאבד עוד מנדטים. על פי סיקרי עומק הליכוד לא יקבל יות מ-24 מנדטים עם ביבי. בלעדיו הליכוד דווקא יזנק עם תקווה חדשה.

 

סוגיית המבצרות היא המפתח לקץ הקריירה של ביבי ושוב ההחלטה היא של ליברמן. ברצותו ביבי ימלוך, אם יהיה נאמן להצהרותיו ולמצביעיו: נתניהו הוא סוס פוליטי מת.

 

במוצ״ש נפגש גנץ עם הנשיא והבהיר לו כי הואיל ונתניהו דבק בבחירות נוספות רק כדי להרוויח זמן, בהיעדר ברירה יקים ממשלה זמנית ואז מעמדת ראש ממשלה יפעל להשגת תמיכת 61 חברי כנסת על מנת להקים ממשלה קבועה.

 

 

נתניהו נכנס לפאניקה, פירסם הודעות מפוחדות והיום הוא מכנס את גוש הימין בניסיון נואש להינצל.

 

ארבעה ימים בנובמבר שייזכרו בתולדות הפוליטיקה הישראלית לנצח, החלו היום.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן