גבי אשכנזי בביקורת על בנט: דרוש שיקול דעת למניעת הסלמה

יושב ראש ועדת החוץ והביטחון של הכנסת והרמטכ״ל לשעבר, גבי אשכנזי, לא היסס הבוקר להשמיע ביקורת חריפה על התנהלותו של נפתלי בנט בצידיו הראשונים כשר ביטחון.

 

אשכנזי אמנם טיבל את דבריו בפתח ישיבת ועדת החוץ והביטחון בספין מלטף כללי אבל בהמשך הוא היה חד משמעי באזהרתו מפני המהלכים חסרי האחריות והקימוניים של בנט.

.

ועדת החוץ והביטחון של הכנסת קיימה דיון על הערכת המצב האסטרטגית המעודכנת וכן קיבלה עדכונים בנושאי מודיעין ומבצעים, בהשתתפות ראש חטיבת המחקר באמ"ן, תא"ל דרור שלום.

 

יו"ר הוועדה, ח"כ אשכנזי, אמר בתחילת הדיון: "אנחנו מתכנסים כאן הבוקר לאחר תקיפה נרחבת של צה"ל על מטרות כוח קודס וצבא סוריה, בסוריה.

 

אנחנו רואים באסד אחראי על הנעשה בשטחו. ישראל לא יכולה לאפשר לאיראן להתבסס בסוריה ולאיים ולפעול משם כנגד אזרחי המדינה ומדינת ישראל.

 

חברי וועדת החוץ והביטחון, ואני בראשם, עוקבים אחר ההתפתחויות, שאנו עדים להן בחודשים האחרונים, עוקבים ומעורבים בנעשה, לנוכח השינויים האסטרטגיים במציאות שלנו.

 

אנחנו נפגשנו עם שורה ארוכה של ראשי מערכת הביטחון ושמענו אותם, גם בוועדת החוץ והביטחון, כמו שנשמע גם היום, וגם בוועדות המשנה. אנחנו בוחנים את השנויים הנדרשים ואת הצורך במוכנות מערכת הביטחון, נוכח האתגרים בכלל הזירות והצרכים הביטחוניים עבור מדינת ישראל.

 

כולנו, מכאן, נותנים גיבוי למערכת הביטחון ולצה"ל, ובטוחים שהם ימשיכו לפעול כנדרש נוכח המציאות המורכבת.

 

זו תקופה רגישה המחייבת את כולנו, הן לפעולה מדודה והן לפעול באופן שלא יסלים את המצב מעבר למה שמשרת את האינטרסים החיוניים של מדינת ישראל".

 

המשך הדיון היה חסוי.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

 

שיתוף:
מאמר קודםסכנת נפשות: בנט מחרחר מלחמה חסר מעצורים
המאמר הבאמי האידיוט שהחתים את מוריניו בטוטנהם?
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.