דחלאן מבוקש בידי ארדואן ״חי או מת״

ארדואן מציע פרס גבוה בסך 1.75 מיליון דולר למי שיחסל את המנהיג הפלסטיני הגולה מוחמד דחלאן. הסולטן הטורקי רודף אחרי דחלאן מאז ניסיון ההפיכה המזוייפת בשל העובדה שאינו מהסס להביע נגדו ביקורת חריפה.

 

דחלאן מתגורר באחת ממדינות המפרץ בשבע השנים האחרונות. לטענת הטורקים הוא עזב את הגדה גם בשל החשד שהועלה נגדו כי הוא ״סוכן ישראלי״. לדחלאן היו חלומות לרשת את אבו מאזן כמנהיג העם הפלסטיני אך מסיבות מגוונות הוא לא הצליח להיאחז בצמרת ונטש.

 

מוחמד דחלאן מילא תפקידים בכירים בביטחון המסכל הפלסטיני ובשל כך צבר אוייבים לא מעטים והיה חשש לחייו. הוא גם הואשם שזמם להדיח את אבו מאזן.

 

הוא נשפט ונידון לשלוש שנות מאסר ותשלום קנס גבוה בעוון עבירות שוחד ולכן אינו יכול לשוב לגדה.

 

בשנים האחרונות דחלאן פועל ומפעיל ממקום מושבו באמירויות, שם הוא מרבה להתראיין כמומחה להבנת הפוליטיקה הישראלית והקונפליקט הישראלי – פלסטיני.

 

לדברי מקורות ביון זרים בתקופה מסויימת אכן היתה תקווה בישראל שהוא יירש את אבו מאזן ויוביל להסכם שלום אמיתי עם ישראל.

 

עניין מרכזי

 

 

 

שיתוף:
מאמר קודםנתניהו בהתרסקות: כחול לבן מזנק – הליכוד נחלש
המאמר הבאנתניהו איננו ראוי לחנינה כי אין לרחם על אכזריות פושעת
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.