מבזקים

ישראלים סובלים בגלל המלחמה האישית שפרצה בין נתניהו לפוטין

משלחת רוסית הגיעה לארץ לדון בקשיים ההדדיים המוערמים לאחרונה על אזרחי ישראל ורוסיה בהואם לבקר בשתי המדינות שר החוץ ישראל כץ אומר שהנושא לקראת הסדרה אבל המצב הרבה יותר סבוך מכפי שהדברים מובאים לידיעת הציבור.

 

גורמי ביון זרים אומרים כי מדינת ישראל הסתבכה שלא לצורך בכל הנוגע ליחסים עם רוסיה והכל בשל סכסוך אישי עם פוטין שמתגלגל במהירות למחוזות מסוכנים ביותר ועל גבם של ישראלים רבים.

 

 

המצב כרגע מצוי במדרון וצובר תאוצה שעלולה להיות חסרת מעצורים ושאין לדעת לאן תתגלגל. היא מתבטאת בהתעמרות הדדית מיותרת וחסרת תקדים באזרחים ישראליים ורוסיים המגיעים באופן תמים לחלוטין לנתב״ג מצד אחד ולמוסקבה מן העבר השני. הרוסים טוענים שישראל עיכבה והתעללה בזמן האחרון ביותר מ-5,000 אזרחים רוסים שהגיעו לישראל בעוד שבזמן האחרון סבלו עשרות ישראלים, בהם בכירים, מהתעמרות בהגיעת לבירה הרוסיתת

 

לטענת הגורמים הזרים הללו, מדובר במלחמה שהכריז מישהו בישראל על פוטין לאחר שהנשיא הרוסי החליט, מסיבות עלומות,  שלא לתמוך יותר בנתניהו ולא לאפשר לו המשך שליטה בישראל באמצעים פוליטיים ללא הפרעה. פוטין מאוכזב לחלוטין מנתניהו והיחסים התחדדו מאז הפלת המטוס הרוסי שבה נהרגו 15 אנשי מודיעין וצבא רוסיים במהלך תקיפה ישראלית בסוריה.

 

בסביבת ראש הממשלה סבורים שנתניהו משוכנע כי פוטין מתערב בפוליטיקה הישראלית באופן שמונע ממנו להקים ממשלה, להשיג חסינות ולהעלים את משפט השוחד והמרמה המרחף מעליו ומאיים לחסלו פוליטית. פוטין גם סירב להגיע לארץ לפני הבחירות הקודמות וכשאירח אותו בפעם האחרונה הסוצ׳י הוא השפילו בהניחו לנתניהו להמתין לו כמעט שלוש שעות אחרי המועד שנקבע לפגישתם.

 

אחרי סידרת עקיצות הדדיות ומהלכים שטרם פורסמו, הגיבה ישראל בהסגרת ההאקר הרוסי לארצות הברית, מהלך שמבחינת פוטין היה חציית קווין אדומים.

 

מאז המצב בהידרדרות מוחלטת וזו צפויה להימשך באופן מסוכן לישראל כנראה כל עוד נתניהו ממשיך לשלוט בישראל ללא רוב פרלמנטרי וללא יכולת חוקתית להחליפו.

 

גורמים זרים אומרים כי קיים פוטנציאל חמור להחרפה ביחסים, מה שעלול להידרדר מבחינה ביטחונית ממשית.

 

וזאת לדעת: ולדימיר פוטין הוא מגן ביטחונה של מדינת ישראל במידה לא פחותה מטראמפ. כל מי שסבור אחרת אינו יודע מה הוא שח, אומרים גורמי ביון זרים. לדברים אין כמובן כל התייחסות בישראל ויש אף הטוענים כי מדובר בהערכה חסרת בסיס ומופרכת ביסודה.

 

על כך ניתן לומר כי מתחזק החשש שנתניהו אכן מותיר כאן אדמה חרוכה והמצב רק מחמיר מרגע לרגע. זו עוד סיבה טובה למתפקדי הליכוד לשקול היטב בעד מי הם מצביעים בפריימריז הקרובים לראשות המפלגה.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן