הפחדנות של נתניהו מהעמדה לדין

היום הראשון של השנה החדשה הוא גם היום האחרון שבו נתניהו יכול להגיש בקשה לכנסת להעניק לו חסינות מפני העמדה לדין פלילי בהאשמות החמורות הרובצות לפתחו: שוחד, מרמה והפרת אמונים.

 

לביבי יש בעיה. ליברמן הודיע הבוקר כי הוא מציע לביבי לא להגיש בקשה כזו. המשמעות יכולה להיות שמפלגתו לא תאפשר לנתניהו לחמוק מהעמדה לדין ולקץ הקריירה שלו.

 

היום הוא גם היום האחרון שבו נתניהו יכול לחמוק ממינוי שרים לתפקידם של הצפקידים שהוא מחזיק בהם: עבודה ורווחה, קליטה וחקלאות. החוק אוסר על נאשם לשמש בתפקיד שר ונתניהו כבר מינה שר ביטחון, שר בריאות ועכשיו יתרת התיקים תיעלם.

 

הבעיה היחידה היא שהחוק לא מתייחס לראש ממשלה ובג״צ החליט לא להחליט בינתיים אם זה יהיה חוקי להטיל על נתניהו להרכיב ממשלה. בית המשפט העליון החליט לדון בעניין כשזה יהיה רלבנטי, כלומר אחרי הבחירות כשריבלין יצטרך להטיל שוב על חבר כנסת לנסות להקים קואליציה.

 

נתניהו ממשיך למשוך זמן בעוד שהמגינה מתפרקת. אבל לו לא איכפת דבר זולת להינצל ממעשיהו.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםתמיד חווייה לרכוש מוצר חדש של אפל – איך הם עושים זאת?
המאמר הבאאחרי התבוסה באפגניסטן – טראמפ יעביר אלפי חיילים למזה״ת
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.