החשד: המגיפה החלה בשוק של וואהן

שלטונות סין פועלים נמרצות ובאופן האפשרי רק במדענה טוטליטארית במטרה להילחם בהתפשטות מגפת הקורונה ואולם נראה שהסוסים כבר ברחו מן האורווה והפחד העולמי גואה.

 

מומחים סבורים שהכל החל בין קרביו של שוק הקצבים המקומי בעיר הסינית, שם נסחרו סוגים שונים וביזאריים של בעלי חיים. השחיטה שם היתה בתנאים סניטריים נוראיים וכרגע ההערכה היא שהנגיף עבר בשוק הזה מבעלי חיים לבני אדם ועתה ההידבקות היא מאדם לאדם.

 

עד כה דווח על יותר מ-600 בני אדם שנגבקו וחלקם כבר מתו מן המחלה שמתפשטת ממדינות המזרח הרחוק וכבר הגיעה לארצות הברית.

 

מפת התפשטות המחלה. 

 

שלטונות סין הטילו סגרו את השוק החשוד, הטילו עוצר לילה על העיר ומעתה אסורה היציאה ממנה לשאר חלקי המדינה. במקביל נאסרו טיסות למחוז במטרה למנוע קשר בין אנשי האזור לעולם החיצון. גם קשר הרכבות מן המחוז ואליו הופסק עד להודעה חדשה.

 

הקורונה עוררה בהלה בעולם, דבר שמשפיע גם על הכלכלה העולמית ומוריד את מחירן של מניות בבורסות העולם מחשש לקשיי תנועה ומעבר בני אדם וסחורות ברחבי תבל.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהכתמ״מים שיחליפו את הפקקים האינסופיים
המאמר הבאסולשאר על כוונת הפיטורים ממנצ׳סטר יונייטד
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.