מבזקים

השגריר פרידמן נרתם לקמפיין של נתניהו

שגריר ארצות הברית בישראל דייויד פרידמן צייץ הודעה חריגה שבה הזהיר את הימין העשראלי אם אם ינסה לכפות על נתניהו לבצע סיפוח מיידי של שטחים בגדה עוד לפני הבחירות הדבר עלול לפגוע בעצם ההכרה האמריקנית במהלך כזה בעתיד.
 
הניסוח של ההודעה האמריקנית הוא לכאורה לגטימי אבל המשתמע ממנו ועיתוי פירסומו אינו מותיר שום ספק כי המטרה היחידה היא לעזור לנתניהו הנתון בלחץ הימין כפי שהדבר ניכר בימים האחרונים.
 
 
 
בהודעתו השגריר פרידמן מזהיר מסיפוח חד צדדי של ישראל: ״כל צעד ישראלי חד צדדי לפני שוועדת המיפוי הישראלית אמריקנית תשלים את עבודתה, מסכן את תכנית השלום ואת ההכרה האמריקנית בשטחים המיועדים להיות ישראליים על פי התכנית״.
.
 
אין ספק שפרידמן לא היה מתערב באופן כה בוטה בקמפיין של נתניהו אלמלא קיבל לכך אישור מוושינגטון ואולי אף הוראה ישירה משר החוץ פומפאו בהשראת הנשיא טראמפ.
 
סקרי הימים האחרונים מצביעים על התערערות רצינית בתמיכה בנתניהו לא רק בימין אלא גם בתוככי הליכוד. משפט נתניהו עומד להתחיל בקרוב ולכל ברור שזמנו עבר. יש רק כאלה שמדחיקים את המציאות בתקווה שאיכשהו היא תצאדה. זה לא יקרה וככל שהמצב יובן מהר יותר – כן ייטב למדינה ולמפלגה, אומרים בכירים בליכוד.
 
רמי יצהר,
עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן