מבזקים

חווייה בימתית: חופש מוחלט על עולם המתעד עצמו לדעת

אפשרות בילוי לחובבי התיאטרון:
עיבוד בימתי לספרו של הסופר הארגנטינאי, פבלו קאצ’ז’יאן, “חופש מוחלט”, הצגה לשני שחקנים, שני אופני כושר ושני מסכים גדולים.
שני האנשים האחרונים בעולם מנסים לשרוד ביקום שכולו מסכים ואלגוריתמים.
.
אנחנו מבלים שעות רבות מול מסכים – בעבודה, בשעות הפנאי, ברגעי המתנה
אנחנו מצולמים בכל רגע נתון – ברחובות, בפארקים, בכבישים
אנחנו מתעדים את עצמינו לדעת – לא מניחים לרגע את הטלפונים החכמים שלנו הם יודעים איפה אנחנו, כמה צעדים עשינו, מהו הדופק, רמת הסוכר, מה אנחנו מעדיפים לאכול, עם מי אנחנו מעדיפים לבלות מתי ואיפה, מה כדאי לקנות, מה אנחנו מרגישים, איך רצוי שנרגיש, מה אנחנו חושבים מה ראוי שנחשוב. אנחנו הולכים ומאבדים את היכולת להתבונן, להקשיב, לחשוב, להבחין באמת, לבחור.
.
הסיפור הוא עלינו, על חיים במציאות שבה עוקבים אחרינו, מתעדים אותנו, צופים בנו ומודדים אותנו. מה אנחנו באמת יודעים על המציאות הזו, ומה יקרה לאנושות בעולם כזה?
א’ וב’, דמויות חסרות שם וביוגרפיה, נמצאים במקום שבו מכריחים אותם להתווכח ולדון בשאלת החופש המוחלט. הם בורחים משם. הם פוגשים דמויות וירטואליות, רבים, מתפייסים, מתאהבים, הורגים ואחר כך מתחרטים.
.
פבלו קאצ’ז’יאן הוא סופר מצליח בארגנטינה ומתורגם לשלל שפות. היצירה הספרותית שלו מגוונת ולעיתים גם פרובוקטיבית. כך למשל, התקיים הליך משפטי שפורסם ברחבי העולם בינו לבין אלמנתו של בורחס על סיפור שכתב על בסיס סיפורו של הסופר זוכה הנובל. קאצ’ז’יאן זכה בתביעה ועורר סערה. בספר “חופש מוחלט” הקפיד הסופר לכתוב אך ורק את הדיאלוגים בין הדמויות ולהימנע מתיאורים, שמות, מקומות, ומאפיינים כלשהם לדמויות, שכולן מצויינות על פי סדר האלף בית.
.
משך ההצגה: 60 דקות
עיבוד ובימוי – נוגה אפרת ואלמה וייך חושן | וידיאו ארט – ארז מילר
משחק – דורון צפריר ואייל שכטר | שחקנים אורחים – צהלה מיכאלי, ערן בוהם, רונן יפרח, איתי בכר, דן קופרמן, אגם אוזלבו | מוסיקה – אורי אפרת | עיצוב חלל ותלבושות – איה באך
חופש מוחלט-
17 בפברואר 2020בשעה 20:00
18 בפברואר 2020- בשעה 19:00
תיאטרון תמונע- שונצינו 8- תל אביב-יפו
מחיר כרטיס: 60 ש”ח
 
צילום יגאל חיימוביץ׳.
 
עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן