מבזקים

כולם מדברים על וירוס קורונה אבל מה עם וירוס שפעת?

בשיתוף פרמה גורי
בהלת וירוס הקורונה אולי הסיטה את השיח הציבורי מווירוסים של שפעת החורף, אבל השפעת עודנה כאן וחשוב לדעת כיצד להתגונן מפניה ואם חליתם, איך להפחית את עוצמת המחלה ואת משך המחלה. כל מה שחשוב לדעת בנושא…
נתחיל מהסבר: השפעת היא נגיף (וירוס) התוקף את דרכי הנשימה וכאשר בוחנים את החולים בשפעת מגלים שהוא נפוץ יותר בקרב ילדים מתחת לגיל 5 ואצל מבוגרים מעל גיל 65, בשל מערכת החיסונית החלשה כמו גם אצל מי שסובל ממחלות רקע. ווירוס אינו חיידק ולא יעילה לטיפול בו אנטיביוטיקה.
כיצד תדעו שחליתם בשפעת? התסמינים דומים להצטננות וכוללים נזלת, אבל שפעת לרוב תהיה מלווה גם בכאבי שרירים חולשה וכאבי ראש, צמרמורות בגוף וחום גבוה. החשש הגדול במקרה של שפעת הוא שהיא תסתבך לדלקת ריאות חריפה וזו יכולה לסכן חיים.
 
זהירות, הידבקות מהירה
שפעת נחשבת לנגיף שיכול לעבור במהירות מאדם לאדם דרך נשימה ומגע ומכאן החשיבות הרבה שיש לבקרת החשיפה בין נדבקים לאנשים בריאים. הנגיף יכול לדגור זמן מה עד שהוא מתפרץ כך שלא תמיד יש דרך לדעת שאכן הייתה הידבקות ולכן, יש לשמור על כללי היגיינה נאותים ככל שניתן. לשטוף ידיים, להשתמש אפילו בתכשיר לחיטוי הידיים ולרסס בו גם משטחים שעשויים להיות מודבקים ולהעביר חיידקים, לשטוף ידיים עם סבון לפחות 20-30 שניות מתחת לזרם המים. קיים גם חיסון נגד השפעת שיש לקבל כל שנה מחדש בשתיים-שלוש מנות, כיוון שהנגיפים של השפעת משתנים ולכן יש להתחסן מחדש נגד הזנים המשתנים אפילו אם נדבקתם בשפעת בשנה קודמת. מי שמרבה לשהות במרחבים ציבוריים או הומים דוגמת רכבת, מטוסים, גני ילדים וכדומה חשוף במיוחד לנגיף וחשוב שיתחסן. עם זאת, יש לקחת בחשבון שלמרות החיסון קיים סיכוי להידבקות וגם לוקח זמן עד שהחיסון משפיע ובזמן זה ניתן לחלות בנגיף.
 
זה הזמן לחזק את מערכת החיסון
אין ספק שבעלי מערכת חיסונית חזקה יותר עמידים בפני הנגיף ולכן, חשוב תמיד לחזק את המערכת החיסונית. ניתן לעשות זאת על ידי השלמת תוספי תזונה לפי החוסרים שעלו בביצוע בדיקת דם, נטילת ויטמין C, איזון התפריט התזונתי. לרוב בחורף חלה ירידה דרסטית בוויטמין D ויש אנשים שיזדקקו לחיזוק של ויטמין זה כמו גם ברזל, אבץ, מגנזיום ואשלגן או קבלת רכיבים אלה ממזונות דוגמת תרד, פירות הדר, יוגורט פרוביוטי. לצמח הסמבוק נודעת השפעה חיובית כאשר בפורמולה הנכונה עשוי לקצר את משך ועוצמת מחלת השפעת.
 
במידה וחליתם המשיכו בחיזוק הגוף ובמקביל, שמרו על סביבה מאווררת היטב. במידה וסובלים מנזלת, כדאי לנקות היטב את תעלות האף עם תרסיס מי מלח, מכונת אדים אשר יכולה לסייע וכן צריכת נוזלים למניעת מצב של התייבשות. מנוחה אף היא חשובה להתחזקות הגוף וגם תה צמחים על בסיס כורכום, ציפורן ושום טרי וקינמון יכול לסייע במיוחד בתוספת דבש וחליטה על בסיס ג’ינג’ר טרי.
*** סמבוכל מבית פרמה גורי- מוצר שהוכח במחקר קליני אצל הסובלים משפעת (אינפולאנזה סוג A , B). למידע נוסף היכנסו https://www.sambucol.co.il/
 
 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן