איסור התקהלויות מעל 100 איש ומשמעותו

בהוראת ראש הממשלה נתניהו נאסרו התקהלויות במקומות סגורים שבהם משתתפים יותר מ-100 איש.

 

המשמעות היא סגירת קניונים, בתי קולנוע, מסעדות גדולות, חדרי אוכל בבתי מלון, מופעים, אירועי ספורט, אי קיום אירועים ואי קיום לימודים אקדמיים פרונטליים.

 

ראש הממשלה נתניהו אמר היום:

"המשבר הזה שונה במהותו ממשבר אחרים. כשמדובר בהתקפות טרור או במלחמה, אנחנו עושים הכול כדי לטפל באיום חיצוני כדי לשנות ככל המעט את שגרת החיים הפנימית", הסביר נתניהו.

.

"במשבר הזה, אחרי שהידקנו את המעטפת החיצונית, אנחנו נאלצים לשנות את שגרת החיים. אני מבקש מכם לשנות את שגרת החיים שלכם כדי להתמודד עם איום חיצוני".

 

ראש הממשלה הדגיש את סכנת החיים האורבת למבוגרים ולקשישים וביקש משאר העם לשמור על חיי ההורים והסבים והסבתות.

 

נתניהו המליץ למבוגרים להמנע ככל האפשר מהסתובבות במקומות שאין צורך להגיע אליהם.

 

זו הודעת משרד הבריאות במלואה:

 

 

מטרת ההנחיות החדשות היא להקטין את פוטנציאל ההידבקות ולמנוע את התפשטות התחלואה בישראל. נוסף על ההקפדה על היגיינה אישית וסביבתית, יש להקפיד על הימנעות מצפיפות והתקהלויות.

להימנע ככל הניתן מהתקהלויות של קבוצת אנשים במרחב אחד. אם מקיימים אותן – בהרכב מצומצם ככל הניתן ובכל מקרה, לא יותר מ-100 איש.

.

לאור מורכבות ההנחיה ייקבעו החרגות במטרה לאפשר קיום שגרה תקינה בחיים בישראל.

*קיום אירועים פרטיים כגון חתונות, בר מצוות ושמחות- עד 100 איש.

משרד הבריאות ידון עם המל״ג על פתיחת שנת הלימודים באופן שיתקיים באמצעות למידה מרחוק ולא בלמידה פרונטלית.

מוסדות החינוך (למעט מוסדות אקדמיים) ומקומות עבודה יכולים להמשיך לפעול בהתאם להוראות משרד הבריאות והמשרדים הרלבנטיים.

צוותי בריאות המטפל בחולים – התכנסות רק למטרות עבודה ובקבוצות שלא יעלו על 15 איש.

אירועי ספורט יתקיימו ללא קהל. ככל שמשתתפים שחקנים או שופטים מחו"ל, יש לפעול בהתאם להוראות משרד הבריאות הייעודיות לתחום הספורט.

באחריות חנויות, קניונים ומרכזי קניות – למנוע צפיפות ולווסת את עומס המבקרים ברגע נתון ועל הציבור להקפיד על שמירת מרחק סביר בין אנשים.

כחלק מהיערכות לשלבים הבאים, על המעסיקים להיערך ולהגדיל ככל הניתן לעבודה מרחוק.

צעדים נוספים:
-על אנשים עם חום של 38 מעלות ומעלה ותסמינים נשימתיים (שיעול או קושי בנשימה) להישאר בבית עד יומיים לאחר ירידת החום וזאת ללא קשר לבדיקת קורונה ולפעול כמקובל.

***

.

ממשרד החינוך נמסר:

 

בתום חופשת הפורים, הלימודים מצחדשים כסדרם.

על רקע התפשטות נגיף הקורונה, משרד החינוך עומד בקשר רציף ושוטף עם משרד הבריאות והמל"ל, ובהתאם להתפתחויות הוא ימשיך להוציא לבתי הספר, לגני הילדים לתלמידים ולהורים עדכונים והודעות מסודרות אודות התנהלות מערכת החינוך.

.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםלכידה מדהימה: 12 ק״ג הרואין אצל ערבי ישראלי
המאמר הבאלעצור את הטירוף: די עם משחקי הכדורסל המסכנים רבבות
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.