ביבי נשאר המלך וגנץ יכול לחלום לממש את הרוטציה המובטחת

בני גנץ יכול לחלום להיות ראש ממשלה בעוד שנה וחצי. יכול להיות שיהיה לו דף נייר חתום של ביבי לפיו הוא אמור להיות היורש שלו אבל זה לא יקרה. ביבי יכתוש אותו וגבי אשכנזי יעלים אותו סופית מהזירה הפוליטית.

 

ההסכם המתגבש הוא שתיקי החוץ, הביטחון, התקשורת והתרבות ילכו לגנץ החוזר להיות מפלגת חוסן לישראל. אולי גם הנדל והאוזר יצטרפו בנוטשם את בוגי יעלון. גנץ מביא 15 מנדטים. הוא יכול לאזן את ממשלת הימין החרדי קיצוני אבל במעט.

 

אדלשטיין צפוי לשוב לעמדת יושב ראש הכנסת ולביבי יהיה האוצר, המשפטים, התקשורת והבריאות.

 

על פי ההסכם, בני גנץ יהיה ראש ממשלת המעבר אם יהיו בחירות מוקדמות מכל סיבה שהיא. אבל האמת היא זו: הוא יהיה מ״מ רה״מ ושר חוץ אבל בפועל הוא יהיה עוד פקיד של ביבי. הוא יכול רק לחלום להיות ראש ממשלה ברוטציה. אחרי הכל מי מתחייב לגנץ שימינה,

דרעי, החרדים והמתנחלים יסכימו לכך בבוא היום?

.

אגב, חוסן לישראל היא הפורשת ונפרדת משותפותיה יש עתיד ויעלון והשם ״כחול לבן״ יישאר של לפיד. יעלון יהיה גם הוא באופוזיציה.

לפיד יהיה ראש האופוזיציה. יהיה לו מאבטח וכבוד מפוקפק אבל היום נסללה דרכו להיעמות כפי שקרה לכל קודמיו יושבי ראש האופוזיציה. גם גנץ גמור וגם לפיד יצטמק להיות מפלגונת חסרת משמעות המצטמקת מכנסת לכנסת עד להתאיידות מלאה.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםרופאי ישראל מרגיעים: אנו הטובים בעולם בטיפול בקורונה
המאמר הבאראש מרצ: גנץ משת״פ של הנאשם מבלפור
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.