רופאי ישראל מרגיעים: אנו הטובים בעולם בטיפול בקורונה

נעים לפרסם את המסר המרגיע שהופץ היום בשמם של הרופאים הפנימאים בארץ המטפלים בחולי הקורונה לדבריהם, ישראל יוצאת דופן באיכויותיה. לדברי נציגות הרופאים המטפלים אישית בחולים אין לדאוג יתר על המידה בארץ לא יהיו מראות כמו בצילומים המגיעים מאיראן.

.

הרופאים הפנימאים אומרים לציבור:

"איננו איטליה או ספרד. ישראל – יוצאת דופן בעולם. מזה שנים, במחלקות הפנימיות, מתמודדים בכל רגע עם מאות חולים מונשמים. יש לנו ניסיון, שאין באף מדינה זולתנו בעולם".

*

השיח על החשש מקריסת יחידות הטיפול הנמרץ מעורר תרעומת אצל הרופאים הפנימאים, שמטפלים בפועל בחולי הקורונה.

.
והבוקר, מבקשים להעביר מסר מרגיע וברור למקבלי ההחלטות ולציבור הרחב.

*

פרופ' אבישי אליס, יו"ר האיגוד לרפואה פנימית וד"ר דרור דיקר, הנשיא הנכנס של הפדרציה האירופאית לרפואה פנימית, ומנהל מתחם הקורונה במרכז הרפואי השרון*, מבהירים, בשם כלל הרופאים והמתמחים הפנימאים:

"ישראל אינה דומה לאיטליה, או לספרד, או לשום מדינה אחרת בעולם. כבר שנים, אנחנו במחלקות הפנימיות, משמשים *כעורף ההנשמתי של מערכת הבריאות*.

.

יש לנו ניסיון, גם בתנאי לחץ ועומסים קבועים, שמגיעים לשיא מידי חורף, לטפל בכ- 500 חולים מונשמים במחלקות, לצד אלפי מאושפזים עם תחלואות מורכבות אחרות.
בפועל, מידי חורף, המחלקות הפנימיות מנשימות יותר חולים, מאשר יחידות הטיפול הנמרץ!

.
אין עוד מדינה בעולם עם מערכת בריאות, שבספיגת יתר כמונו. אנחנו רגילים במחלקות, שהתקן שלהן: 38 מיטות, לטפל בכ- 45 חולים + 5 חולים קשים ומונשמים, ואף יותר מכך.
זו השגרה אצלנו. התמקצענו בחלוקת כוח ומאמץ להתמודד עם מספרים, שאין דומה להם בעולם, עוד הרבה לפני מגפת הקורונה.
.

בעת הזו, היכולת הייחודית שלנו, היא יתרון עצום. ההשוואות, והבהלה, סביב השיח על קריסת יחידות הטיפול הנמרץ – אינם במקום.
*

אנו מבקשים לתת קרן תקווה לציבור. סמכו על ניסיוננו. אנחנו ייחודיים בעולם ושונים מכל יתר המדינות. אנחנו יודעים לטפל בחולים עם תחלואה מורכבת ומאתגרת. משתפים פעולה ומידע רפואי ולומדים מידי יום להתמודד נכון יותר עם החולים בקורונה".

*
״עניין מרכזי״

שיתוף:
מאמר קודםאכלנו את הווירוס, נהנינו, שבענו וניצחנו אותו
המאמר הבאביבי נשאר המלך וגנץ יכול לחלום לממש את הרוטציה המובטחת
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.