מבזקים

רשימת 100 המשפיעים – איך נבחרו הנשים אשר הינן נוטלות חלק במיזם?

הדבר מאוד מדהים, אבל עד בטרם עשר שנים עוד אפשר היה לאתר במרחב ציבורי כנושא מאוד לגיטימי, לוח שנה בו הציגו נשים חזקות חשופות שדיים, פשוקות שפיים ובעיניהן מבט נגיש. אף במידה והנכם תופשים את עצמכם בעבר כמן נשים חזקות ולא תלויות באחר בקבלת ההחלטות שלכן כאלה אשר הינן עשויות להחליט ליטול את כלי הרכב לטיפול בגרז’ מבלי להישען על כל גבר, בדלת הגרז’ המתינו לכן תמונות של לוח שנה, על מנת שלא תשכחנה את הייעוד שלכם, שלא תשכחו שחרף העלילה שסיפרתן לעצמכן, אל מול בני האדם שמולם כעת הנכן נערכות, אינכן לא יותר מאשר חזה חשוף.

 

רשימת 100 המשפיעים –

 

כחלופה ללוח שנה אשר מחפיץ, הוציאה עמותת כולן לוח שנה אשר הינו פמיניסטי. בלוח שנה הנ”ל  א תמצאו דמויות של נשים אלומות שם שכל פעולתן להיות נתונות לעיניו של גבר, כי אם נשים פעילות וכן איתנות שפועלות כדי לשנות את רחבי עולם. ראשית דבר כהלצה בין כמה חברות בעמותה. הן כעסו כי בכל לוח שנה נשים אופיינו באופן מוחצן ובעיקר באופן של החפצה קיצונית, כביכול שהן עוד אובייקט שיש להבחין בו וזהו. לוח שנה חדש מבצע לזאת ריקלימינג. הנכם מעוניינים להחפיץ אותנו? אז לעומת זאת אנו נאפיין נשים חזקות אשר שגשגו לעומת כל צ’אנס, אף שכולם סחו להן לאו. רוב הייעוד של לוח שנה הינו שמדי חודש מאופיין על ידי פעילה ישראלית מעוררת תדהמה, אשר מצטלמת בדמותה של דמות מרכזית מהיסטוריה עולמית. כה לדוגמה מגלמת הקומיקאית והאקטיבית החברתית אורנה בנאי את דמותה של השחקנית והקומיקאית הבין לאומית לילי טומלין.

 

איך נבחרו הנשים אשר הינן נוטלות חלק במיזם?

 

כל הנשים אשר נבחרו הינן פורצות דרך, הווה אומר – במציאות של היום ממש כותבים אותה. לדוגמה – פרופסור יפעת ביטון, אשר מועמדת לבית משפט העליון. הדבר אינו מתרחש כאשר אישה מזרחית בגיל ארבעים וחמש מועמדת לבית משפט העליון. היא ממש חצתה גבול ומבצעת פעולות הכי קשות בראש אל על אל מול כל קושי. הדבר נראה שהיא קידמה מנגנון של לא להאזין ללא על קרבה. זו דמות נשית אשר נשים שונות עשויות לשאת את מבטן אליה והלוואי שהדבר יהווה דימוי עצמי שהייתן משגשגות לתת לנשים צעירות.

 

עבור איזה סוג של קהל יעד אתן מצפות להגיע על ידי המיזם?

 

במידה ואנוכי צעירה בגיל תשע עשרה, הייתי מבחינה בלוח שנה שכזה של נשים חזקות, הדבר היה מוצא חן בעיניי. מה שהרבה מקרים חסר. הדבר בעין קהל היעד שלכן. אנו לא תרים כעת להגיע לכל מתחם, כי אם תרים להגיע לשפע רב של נשים מהחברה במדינת ישראל. שלנשים ערביות תהיה את דמות של איאת אבו שמיס, משוררת ערביה ומוסלמית מיפו עם מסר מאוד קיצוני.

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן