מבזקים

עוד מיליוני ביצים הגיעו מספרד

7BE5B2B5-B11C-440A-B148-9C2BCAFE31B1

ישראל ממשיכה לייבא ביצים ממקומות שונים בעולם. הפעם לא רק בתנועה אווירית.

 

מנמל אשדוד נמסר על הגעת משלוח שהכיל מיליוני ביצים מספרד. אגב, מחיר הביצה לא השתנה לצרכן והוא עומר על 98 אגורות בעוד שמחירי הרכישה המיוחדת האמירה למדינה את המחירים לכ-4 שקלים לכל ביצה.

 

הודעת נמל אשדוד:

מטען של מליוני ביצים הגיעה לנמל אשדוד מספרד- האוניה השניה במספר המגיעה בימים האחרונים.

.
זאת האוניה השניה במספר המגיעה בימים האחרונים מספרד והיא סיימה את פריקת הביצים בשעות הלילה המאוחרות. הנמל נערך עם צוותים מתוגברים לפריקת המכולות אשר מועברים בשעות אלו לרשתות השיווק.

.
נמל אשדוד, אשר הוגדר כמפעל חיוני, מחויב להמשיך ולספק הזרמת סחורות רציפה לישראל, שעה שעם ישראל חושש ממחסור במוצרי מזון כחלק מהיערכותו לחג הפסח .

.
בצל המחסור החמור בביצים, פעלו משרדי הממשלה השונים, והצליחו לייבא מיליוני ביצים מספרד שיכנסו מחר בלילה לנמל אשדוד. גופי הממשלה המעורבים הציבו מערך משאיות ומרלו”גים ענף שמטרתו להביא להאצת תהליך הגעת הביצים לרשתות השיווק במהלך היום .
נמל אשדוד משמש בשגרת היומיום, עורק חמצן מרכזי לכניסת סחורות למשק הישראלי, כאשר המטענים המשונעים בנמל כוללים בין היתר מוצרי מזון, תבואות וחומרי גלם חיוניים. מאז החל משבר הקורונה, עם היחלשותו של הנתיב האווירי, חשיבותו אף עולה.
.

עובדי נמל אשדוד, נותרו בין המקצועות הבודדים שממשיכים את עבודתם כרגיל ואף מעבר לכך, עם עבודה אינטנסיבית מסביב לשעון. הצוותים עובדים בהתאם להנחיות משרד הבריאות, ומקפידים על לבישת כל אמצעי המיגון הדרושים, שמירה על טווח ביטחון מאנשי צוות האוניות המגיעות מחו”ל ופוקדות את הנמל, וכן עבודה במשמרות הומוגניות, על מנת למנוע אפשרות של פגיעה בפעילות בשל הדבקה.

.
*אורנה הוזמן-בכור, יו”רית נמל אשדוד, הוסיפה: “נמל אשדוד הנמל של ישראל הינו עורק מרכזי של המשק הישראלי. המערך המקצועי והלוגיסטי שלנו פועל מסביב לשעון על מנת שנוכל להמשיך ולספק את צרכי המשק, ואף עיבינו אותו על מנת להעניק שירות במקרים דחופים, כפי כשאנו חווים כעת מחסור חמור בביצים במהלך חג הפסח. אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם חברת הספנות בורכרד ליינס . אני רוצה לציין את עובדי הנמל אשר מפגינים איתנות ומחויבים להמשיך ולהבטיח את פעילותו התקינה של הנמל כעורק כלכלי ואסטרטגי עבור מדינת ישראל.”
.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן