ליברמן הוא היחיד שמבטא נאמנה את זעקת האזרח המקופח

איפה גנץ? איפה עמיר פרץ? למה אורלי לוי שותקת? כל הלקקנים מחרישים אפילו שעוד אינם נמנים רשמית על כת שלטונו האבסולוטי. במצב הזה נשארנו רק עם זעקת איבט ליברמן.

 

 

קבלו אותה:

״השבוע שמענו הרבה על אסטרטגיית היציאה מהסגר, ויכוחים בין משרדים שונים, השוואות עם מדינות זרות ושעות של דיונים.
.

״נכון לרגע זה בכל תרחיש מתייחסים לאזרחי ישראל כאל אנשים חסרי אחריות, תבונה ויכולת קוגניטיבית.
אני קשוב לדברי רופאים בכירים, כמו פרופ' יורם לס ופרופ' איתן פרידמן מצד אחד, ומנגד לזעקת העצמאיים ולהצעות מטעם התאחדות התעשיינים.

.

״אני רואה את האבטלה והנזק הכלכלי הבלתי הפיך שנגרמים מהסגר, וכל זה מוביל אותי למסקנה, שחייבים לשנות מדיניות. יש להסיר את המגבלות על פתיחת עסקים ולהשיב את המשק לפעילות מלאה, לצד שמירה על ההוראות למניעת התפשטות המגיפה כגון שטיפת ידיים, חבישת מסכות במקומות הומי אדם ובמקום העבודה, הימנעות מלחיצות ידיים וקרבה ומדידת חום בכניסה לעבודה או למקומות מסחר. בשלב הראשון יש להחריג את האוכלוסיות הנמצאות בקבוצת סיכון גבוהה. במקביל יש להגדיל את מספר הבדיקות, כולל בדיקות סקר, לכלל האוכלוסייה. מדיניות הסגר והבלבול שהציבור נמצא בו, בשל האינפורמציה החלקית וחילוקי הדעות בין מקבלי ההחלטות, מסוכנים לא פחות מהקורונה.

.

״ההיסטריה והפאניקה הובילו לכך שחולים במחלות אחרות, או כאלו שלא חשים בטוב חוששים להגיע למיון או לקופות החולים שמא ידבקו בקורונה, ובכך למעשה מסכנים את חייהם. אני מצטרף לקריאה של ראשי הערים. נגיף הקורונה לא יעלם לא מחר ולא בעוד חצי שנה ולכן חייבים להתאים את עצמנו למציאות החדשה מבלי לפגוע בכלכלה ובשגרת החיים״.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםואם הגן של הילד רחוק מ-500 מטר נשאיר אותו ברחוב?
המאמר הבא200 שקל קנס אם תפסו אותך בלי מסיכה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.