הפשיעה המאורגנת עברה לשליטת המגזר הערבי

מלחמתה הנחושה של המשטרה במשפחות הפשע הישראליות הביאה לריסוקן החד משמעי. גורמי החקירה הבכירים הצליחו בעבודה סזיפית ממושכת לשים יד על ראשי הארגונים ובעיקר לסכסך בינהם.

 

הסכסוכים הובילו למלחמת עולם פנימית שבמהלכה חוסלו בכירים, אחרים נמלטו לחו״ל ונרצחו מעבר לים. במלחמה הזו נפלו והתרסקו גם עורכי דין, זוטרים בארגונים ועברייני צעצוע קשי יום ששימשו קופים ולקחו על עצמם בבתי המשפט את חטאי מעסיקיהם.

 

ההצלחה המשטרתית הביאה להשתקת משפחות הפשע ולריסוקן המוחלט. התוצאה בשטח אינה היעלמות הפשיעה אלא כניסה מאסיבית לוואקום שנוצר בידי המגזר הערבי.

 

ערביי ישראל שולטים היום כמעט בכל הפשיעה המאורגנת המאסיבית. הפשע המאורגן במגזר מניב את התוצאות העגומות המוכרות מן העבר: רציחות, חיסולים, מאבקי שליטה עקובים מדם ואלימות מתרחבת הפוגעת באזרחים חפים מפשע בישובים הערביים.

 

הסיפור המתפרסם היום הוא רק שביב של המתחולל מתחת לפני השטח. כתב אישום הוגש נגד שלושה ערבים מצפון הארץ הקשורים לארגון הפשע של משפחת אבו לאטיף. הקופים מואשמים בסחיטה באיומים ובהטלת אימה על קבלנים כדי למנוע את השתתפותם במכרזים שונים בתחום הבנייה.

 

במשטרה מודעים היטב להשתלטות הערבית על תחום הפשיעה החנורה וננקטים אמצעים מיוחדים כדי להילחם במשפחות הפשע האלה. להערכת גורמים בכירים, משפחות הפשע הערביות יעברו את התהליך הכואב שעברו משפחות הפשע היהודיות.

 

המדינה לא תאפשר לכנופיות הערביות להשתולל בעיקר כשראשי המגזר הבינו את חומרת הבעיה ו עוניינים בחיסולה לא פחות מאשר המשטרה.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםבגלל הנגיף: שופטי בג״צ פיספסו את רגעי התהילה האישית
המאמר הבארוכב אופנוע ערבי נעצר במהירות גבוהה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.