הקורונה משתוללת בעולם והתמותה גוברת

בישראל רגיעה מבורכת אבל בחלקים מסויימים בעולם המצב הפוך ומסוכן. בארצות הברית קרוב למאה אלף מתים, עם כ-1.7 מיליון נדבקים. שבדיה הפכה למדינה עם שיעור התמותה הגבוה בעולם יחסית לגודל אוכלוסייתה.

 

בדרום אמריקה גיהנום: המוות משתולל בברזיל, בארגנטינה, בצ׳ילה וגם במדינות השכנות לארצות הברית, מקסיקו מדרום וקנדה בצפון.

 

שיעורי תחלואה ותמותה חמורים גם בהודו וברוסיה. הדאגה חמורה כי הנגיף משתולל גם במוסקבה, מעוז הכסף הגדול.

 

ביממה האחרונה בלבד מתו בארצו של טראמפ 1,852 בני אדם מנגיף הקורונה וזה קורה בזמן שהנשיא מנסה בכל כוחו להשיב את הפעילות הכלכלית בידיעה שאחרת יפסיד בבחירות בנובמבר.

 

הרפובליקנים אומרים בגלוי שפחות מזיזים להם מאה אלף המתים עד עכשיו מאשר החשש שיאבדו את השלטון בבחירות לנשיאות. לשליטי אמריקה ממש לא איכפת במיוחד שיותר מ-26 אלף איש נדבקו בקורונה ביממה האחרונה. לטענתם, זה מחיר שיש לשלמו כדי להניע את הכלכלה.

 

בארץ לעומת זאת, ארבעה נדבקים ביממה האחרונה. בסך הכל כאלפיים חולים, עם מספר דו ספרתי של מונשמים.

 

השבוע ייפתחו גם אולמי אירועים ומסעדות. לאט לאט הספורט יתחדש ועימו אפילו מופעים וכינוסים בתקווה שלא תהיה התפרצות חדשה.

 

עניין מרכזי

 

שיתוף:
מאמר קודםהחל המשפט הפלילי: מדינת ישראל נגד הנאשם נתניהו
המאמר הבאבסיני חוסלו 21 ג׳יהאדיסטים
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.