ארגון העיתונאים נגד הורדת תוכנית אקטואליה משעממת בערוץ 11

ארגון העיתונאים בישראל, המאגד אלפי אנשי תקשורת מוחה על הורדת תוכנית אקטואליה ימנית, מטופשת, מיותרת מלכתחילה ובעיקר משעממת להחריד מלוח המשדרים הטלוויזיוניים של התאגיד.

 

בהודעה לתקשורת נאמר:

*

יו"ר ארגון העיתונאים למנכ"ל תאגיד השידור: עיתוי ההודעה על הורדת תכניתם של סג"ל וליברמן מעלה חשש של מחטף.

.

יו"ר ארגון העיתונאים יאיר טרצ'יצקי פנה למנכ"ל תאגיד השידור אלדד קובלנץ בנוגע להורדת תכניתם של אראל סג"ל וקלמן ליברמן:

"הופתענו לשמוע אתמול בשעת ערב מאוחרת כי הנהלת התאגיד החליטה באופן מפתיע על הורדת תכניתם של אראל סג"ל וקלמן ליברמן מלוח השידורים של כאן 11.

.

עיתוי ההודעה על הורדת התכנית ושינוי לוח השידורים, ללא כל התרעה מוקדמת וזאת מספר שעות לאחר שהתפרסמה הודעה על מינוי הרכב חדש של מועצת התאגיד מעלה את החשש שמדובר בהחלטה שנעשתה במכוון במחטף בתקופת "בין המועצות" ובזמן שהנהלת התאגיד פועלת ללא פיקוח אפקטיבי.

.

ראוי שתאגיד השידור הציבורי יתנהל בסטנדרטים גבוהים ביותר של שקיפות וקבלת החלטת תקינה ומסודרת והחלטות משמעותיות על שינויים בלוח השידורים לא יתקבלו כלאחר יד וללא מתן הסברים בנוגע לסיבת השינוי. הציפייה לשקיפות ולמתן הסברים בנוגע לסיבות ההחלטה מתחדדת על רקע העובדה שמדובר בתכנית אקטואליה עיתונאית. אנו מבקשים הבהרות בנוגע לסיבות להורדת התכנית ובנוגע לשאלות הסמכות שעולות מעיתוי קבלת ההחלטה, ודורשים שלא ייעשה כל שינוי כאמור בטרם יינתנו הסברים מספקים לשאלות אלה".

.

עד כאן ההודעה. ועדיין מותר לתהות על מה הצעקה? מותר לעורך / מנהל של כלי תקשורת להרים תוכנית ואף להורידה על פי שיקולים ענייניים.

 

רמי יצהר,

עניין מרכזי

 

 

שיתוף:
מאמר קודםמפלגת בנט שקד מגישה אי אמון חסר סיכוי
המאמר הבאסכנת הידבקות ברורה ומיידית מרחפת על תל אביב
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.