מבזקים

מחדלי נתניהו הניבו מרד: סרבנות נרחבת נגד החקירות האפידימיולוגיות

EA3D2064-98C7-48F7-8E85-07F9C52F8E67

״עניין מרכזי״ מדווח:

הישראלים החילונים והעירונים הושפעו מהחרדים וחדלו בימים האחרונים לשתף פעולה עם החוקרים האפידימיולוגיים המבקשים לברר פרטים מנשאי הנגיף היכן שהו, עם מי התרועעו ואת מי פגשו בימים שאחרי ההידבקות.

.

הסיבה העיקרית היא הדיווחים החוזרים ונישנים בדבר התנהלות שערורייתית של משרד הבריאות. במגזר החרדי מדובר ברבני הקהילה המנחילים לצאן מרעיתם את ההוראה הכללית הזאת גם על רקע תחושת הקיפוח שלהם בנוגע להחלטות להורות על סגרים במקומות יישוב חרדיים.

.

משם זלגה ההתנגדות ואי שיתוף הפעולה במגזר החילוני. גרמו לכך הפרסומים שכללו עדויות אישיות של אומללים שעברו מסכת ייסורים נוראה בטרם ניצלו מציפורני הבידוד הכפוי המוטעה. הבעיה המצטיירת מן השידורים היא שהכנסתם של רבבות ישראלים לבידוד על סמך נתונים מעורפלים ובלתי בדוקים של איכוני השב״כ יצרה אנדרלמוסיה מוחלטת. יצויין ששירות הביטחון הכללי התנגד כל העת לשימוש בנתונים הללו שלא לצרכים ביטחוניים מובהקים של לוחמה בטרור. יש הבדל בין איכון של בודדים בזירת פיגוע לאיכונים המוניים במרחבים גיאוגרפיים נרחבים. זה יוצר ספק עצום ביכולת לאתר מי היה בזמן אמת במרחק זעום מנשא קורונה ולאיזה פרק זמן. כשמדובר בשימוש לצורכי ביטחון, כל נתון נבדק מיידית בשטח בידי אנשי מודיעין ולוחמים כדי לייצר ודאות ואילו כשמדובר במגיפה הטעויות הן מרובות והתוצאה חמורה.

.

חלק ניכר ממקבלי ההודעות הכופות עליהם בידוד תוך איום בפתיחת תיקים פליליים והטלת קנסות נוראיים על מפירי ההוראה טוענים שמדובר בנתונים שיקריים שמועברים על ידי השב״כ. אנשים אלה אינם מצליחים להגיע לאוזן קשבת שתקשיב לעירעורם על ההחלטה מה שגורם לא רק עוגמת נפש אלא גם נזקים כלכליים גדולים לחפים מכל עוון.

.

אשר על כן, מתרחבת התופעה של סירוב לשתף פעולה או התחמקות והימנעות ממסירת פרטים למי שמבקש לדלות מהם מידע כדי להכניס את סביבתם לבידוד.

.

אין ספק שממשלת נתניהו נכשלת בענק בניהול המשבר בגל השני והכל בשל קנאה אישית, צרות עין פרטית ושיקולים פסולים של נתניהו המסרב בעקשנות להעביר את הנושא לטיפול משק לשעת חירום במשרד הביטחון.

אגב, רק בצה״ל מצויין כיום לא פחות מ-10,000 קצינים וחיילים בבידוד בשל חשיפה לנדבקים בהם קצינים בכירים ויחידות לוחמות חשובות.

.

נתניהו הוביל את ישראל לאנדרלמוסיה מוחלטת בגל השני והכל מטעמים אינטרסנטיים פסולים.
.
עניין מרכזי
,

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן