הסגר חוזר: תחילה בסופ״ש ואח״כ נראה

ממשלת נתניהו גנץ מחדשת את הסגרים הכוללים כנראה איסורי תנועה בכבישים ואפשר שגם הגבלות תנועה מחוץ לסביבת הבית שלא למטרות הצטיידות. ההחלטה מתקבלת לאחר שיא חדש בהידבקות כשמספר הנשאים היומי החדש מתקרב לאלפיים.

 

נתניהו העביר פה אחד החלטה בהתייעצות השרים והמומחים שהיתה ביום חמישי. נמסר שגנץ הצטרף ותמך בהחלטה שתאושר הערב בממשלה.

.

עוד לפני הישיבה נשמעת ביקורת נרחבת נגד הצעדים הצפויים.

במרכז השלטון המקומי תוקפים את כוונת הממשלה לסגור את בתי הספר של החופש הגדול וטוענים כי הממשלה "מרמה את הציבור" וגורמת לנזק שלא ניתן יהיה לשקמו.

.

 

גם בליכוד ביקורת. הנה למשל גדעון סער:

"אני מתקשה למצוא רעיון מסדר הגיוני בהחלטות שיובאו לממשלה הערב. הן יביאו בוודאות להחרפת הפגיעה בכלכלה, ספק אם ישיגו את התכלית הרצויה", אמר ח״כ סער.

.

בהודעת נתניהו נמסר:

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס היום בלשכתו דיון דחוף לנוכח העלייה בהיקף התחלואה עם שר הביטחון, שר הבריאות, שר האוצר, שר החוץ, שר המדע והטכנולוגיה, שר הפנים, שר הבינוי והשיכון, ראש המל"ל ומנכ"ל משרד הבריאות.

.

ראש הממשלה בפתח הדיון:
"בעקבות הזינוק בתחלואה לכ-1,800 חולים והעלייה התלולה בהכפלה של החולים הקשים כל שבעה ימים, שוחחתי עכשיו עם רה"מ החליפי ושר הביטחון בני גנץ, ר' המל"ל מאיר בן שבת ועם שר המדע יזהר שי על אפשרות של צעדי ביניים שימנעו את הצורך לסגר כללי.

.

זו בעצם המטרה של הדיון הזה, לעשות צעדי ביניים למנוע סגר כללי לאור הקפיצה הענקית בתחלואה לכ-1,800 איש והכפלה של חולים הקשים כל שבעה ימים. זו המטרה".

.

הממשלה תתכנס הערב כדי לאשר את ההמלצות שסוכמו בדיון פה אחד.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםגישה חדשה תאפשר טיפול מדוייק יותר לחולי סרטן
המאמר הבאח״כ מיכאלי: ביבי מחלק שוחד וכולא את המפגינים נגדו בבתיהם
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.