מה מסתירה ממשלת נתניהו גנץ בגל השני?

תחושה גוברת בציבור וכנראה מוטעית, כי נתניהו משתמש בנגיף הקורונה כמנוף לפתרון בעיותיו האישיות.

 

חבר הכנסת עידן רול מיש עתיד חטף ביקורת נוקבת על כך שקרא לציבור לא לציית להגבלות החדשות והיום הוא מעלה דרישה אחרת המעוררת מחשבות נוגות.

 

בהודעת רול נאמר: ח"כ עידן רול (יש עתיד-תלם) הגיש הצעת חוק לפרסום פרוטקולים מהחלטות הממשלה בנוגע לקורונה בתוך 14 יום: ״לציבור יש זכות לדעת כיצד מקבלת הממשלה החלטות המשפיעות על פרנסתם של מיליוני אנשים״.

 

.

ח"כ רול הגיש את הצעת החוק, שתחייב חשיפה של פרוטקולי הממשלה מדיונים הנוגעים למשבר הקורונה, לרבות המסמכים שהוצגו בפני השרים. זאת בשונה מהמצב כיום בו הממשלה גונזת את הפרוטוקולים ל-30 שנה.
.

״מעבר למשבר הבריאותי והכלכלי, יש פה גם משבר אמון חמור בין האזרחים לממשלה. זכותו של הציבור לדעת ולהבין על בסיס מה מתקבלות החלטות, מאחר וכבר נודע לנו שחלק גדול מהן לא מתקבל על בסיס נתונים מספקים. אין פה עניינים בטחוניים או סודות מדינה, לכן לא ברור מה יש לממשלה להסתיר".

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהחמרה באיומים על נתניהו מצד מאוכזבי ליכוד
המאמר הבאישראל כץ בטוח שמיקי זוהר סתם אינטרסנט עלוב
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.